Богословська комісія Ватикану визнала Івана Павла II святим

Богословська комісія Ватикану визнала Папу Римського Івана Павла II святим. Дослідники знайшли докази чотирьох чудес одного з найпопулярніших предстоятелів за всю історію Католицької церкви. Процедура беатифікації зайняла кілька років. Офіційна церемонія, найімовірніше, відбудеться в грудні.

Папа Іван Павло II стане святим, заявила минулої п’ятниці прес-служба Ватикану. Спеціальна богословська комісія підтвердила факт чотирьох офіційно задокументованих чудес, і в п’ятницю вранці діючий папа римський Франциск підписав указ.

День канонізації понтифіка, який стояв на чолі Римо-католицької церкви без малого 30 років, поки не призначений, але ймовірно, церемонія відбудеться в грудні.

Релігієзнавець Олексій Юдін пояснив, що Папа Римський може проголошувати святих з власної волі, проте останнім часом предстоятелі Католицької церкви вважають за краще проводити всю процедуру канонізації від початку і до кінця за спеціальними правилами.

«Ця процедура дуже копітка й уїдлива, йде ретельний збір документів, працюють спеціальні люди. Раніше навіть була позиція адвоката диявола – людини, яка збирала контраргументи проти канонізації. Це справжнє дослідження зі збором показань свідків. Елемент випадкової канонізації на цьому етапі зводиться до нуля», – розповів Юдін.

Спеціальна комісія студіювала інформацію про життя Папи, включаючи листування, а також особисті записи, зроблені до того, як Кароль Войтила став главою Церкви. Зібрані дані були направлені в Конгрегацію канонізації святих. Головним постулатором беатифікації Івана Павла II став польський священик Славомір Одер, а його формальним опонентом, покликаним оскаржувати твердження про скоєних понтифіком чудеса, – римський священик Джузеппе д’Алонсо.

До третьої річниці смерті Папи був повністю підготовлений так званий рositio – звіт про життя понтифіка в 2 тисячі сторінок. Одер встиг вивчити безліч документів і заслухав свідчення понад 100 свідків, які знали Івана Павла II, а також очевидців або учасників скоєних ним чудес. Втім, головною стала історія 46-річної французької черниці Марі Симон-П’єр. Жінка, яка страждала, як і сам понтифік, від хвороби Паркінсона, вилікувалася в червні 2005 року, через два місяці після смерті Папи, звернувшись до нього з молитвою про допомогу.

Цей випадок вивчали медики й богослови, які дійшли висновку, що подія не має наукового пояснення.

У 2011 році богословська комісія зарахувала Івана Павла II до лику блаженних, максимально наблизивши його, таким чином, до рангу святих. До речі, сам Іван Павло II беатифікував понад 1,3 тисячі осіб і канонізував 482 святих, тобто більше, ніж всі його попередники, разом узяті, з 1588, коли була прийнята нинішня процедура зарахування до лику блаженних і святих.

Релігієзнавець Микола Мітрохін вважає, що канонізація Івана Павла II має велике значення для Римо-католицької церкви. «Це найпопулярніший папа за 300 років. Досі в багатьох католицьких храмах висить його портрет поряд з портретом нового папи римського Франциска, – сказав Мітрохін. – Він зробив дуже багато для оновлення Римо-католицької церкви, щоб вона відповідала на потреби сьогоднішнього дня, щоб була більш відкрита і толерантна», пише РБК-Україна.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh