Новини з Австрії

В Австрії з осені будуть діяти нові правила під час обгону велосипедистів

Помилка при водінні може коштувати вам 100 євро

З осені діють нові правила під час обгону велосипедистів в Австрії. Однак багато водіїв ще не знають про це. Асоціація велосипедистів закликає до термінових дій.

Поправка до Закону про дорожній рух (StVo) набула чинності 1 жовтня. Одна зміна: при обгоні велосипедистів та скутерів тепер має бути мінімальна дистанція. У населених пунктах це півтора метри, поза — не менше двох метрів. Дистанція при обгоні може бути скорочена лише в тому випадку, якщо ви самі їдете зі швидкістю понад 30 км/год.

Водіям, які не дотримуються необхідної бічної дистанції, загрожує штраф до 100 євро.

Але багато учасників дорожнього руху, здається, не знають про цю зміну. «Тому однією з наших основних вимог є ініціювання кампанії щодо підвищення обізнаності». Зрештою, проблема недотримання безпечної дистанції існує вже багато років, пояснює Фішер, голова асоціації велосипедистів і вимагає впровадити такі заходи:

1. Оцінка
Прогалини в безпеці повинні бути проаналізовані якнайшвидше, щоб виявити так звані проблемні маршрути.

2. Реалізація пакету безпеки
Вивіски, постерна кампанія, банери, розмітка на дорогах

3. Пріоритетні дії
Велосипедні поліцейські – як у формі, так і в цивільному – повинні контролювати дистанцію обгону на певних маршрутах.

Мінімальна дистанція часто не береться до уваги: «Я думаю, що збільшення дистанції маловідоме», — наголошує Хайнц Фельбермайр, начальник дорожнього відділу міської поліції Лінца. «У деяких випадках багато водіїв навмисно не дотримуються дистанції, оскільки бачать у велосипедистах перешкоду дорожньому руху», — каже Фельбермайр.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України