Авторські статті

Блогер: Історія одного танка, або коротко про приїзд Зеленського в Харків

Я як харків’янка не дуже люблю коментувати ці самі харківські події через те, що раніше це завжди була наша внутрішня харківська “метушня”, нехай і така важлива для певної кількості місцевих. У масштабі України ці новини були цікаві, по суті, тільки нам. Сьогодні ця “возня” має вигляд протистояння мера Кернеса і олігарха Фельдмана, які ведуть боротьбу за місцевий великий ринок Барабашово. Один доїть підприємців на гроші з оренди, другий шантажує тим, що забере землю і побудує там дорогу (потрібну чи ні, я не цікавлюся). Сьогодні ці підприємці чекають Зеленського зі словами “ми вас любимо” і “допоможіть нам”. Тут Зеленський вразив напрочуд адекватної фразою: “так ви ж самі мера вибрали” …

Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук Олена Кудренко.

Дуже хотілося б, щоб на майбутнє абсолютно кожен, і не тільки в Харкові, для себе цю фразу запам’ятав. Тому що Зеленського “теж самі вибрали”. У нас, нагадаю, Зеленський і партія Слуга народу в Харкові на виборах перемогли. Як то кажуть, “запам’ятали цей твіт” – тому що одного разу ти вже не вийдеш гордо в футболці з логотипом “зробимо їх разом”.

Заплюють, причому в тому ж Харкові в тому числі.

Так ось. Володимир Зеленський говорить: “Я в шоці. З 2009 року в Харкові зроблений всього ОДИН ТАНК для ЗСУ.” Так йому сказав директор підприємства. Якщо чесно, Володимир Олександрович, я теж в шоці. Від вашого нерозуміння ситуації.

Період з 2009 по 2014 як би зрозумілий, так? Навіщо Януковичу танк, якщо ВСУ по суті НЕ БУЛО?

Період 2014-2019 “ознаменувався” війною. Так ось, на момент початку війни в скарбниці нашої держави залишалося трохи більше ста тисяч гривень, і повторювати це настільки набридло, це як заїжджена платівка – що вже не смішно. Зробивши 1 танк НЕ для ЗСУ – можна продати його іноземцям та на виручені в у.о. суми відремонтувати (скільки, доповніть мене?) два? Три? Чотири танка для ЗСУ?

Танки для ЗСУ можна було б робити сьогодні, якби не обірвався той темп, який пропав з апетитами Коломойського. І ми робили б танки, тільки ось бюджет 2020 у нас якийсь дивний.

Там гроші кудись зникли. Справедливості заради можна було б сказати про не таке вже маленьке кількість техніки, яку було поставлено України конкретно для ЗСУ – але про “попередники” або погано, або ніяк. Адже так?))

У нас рулить популізм, а не економіка, і приїжджати сюди, щоб показувати своє незнання реалій – мені, наприклад, було б соромно. При тому, що ні я ж президент, врешті-решт!

Далі він каже:

“На авіаційному заводі” люди Працюють за 3000 грн … в приміщенні Було 0 градусів … як можна називати себе ЛЮДИНОЮ (за Такі гроші ??) … ”

Ну, наприклад, щоб забезпечити зарплату і опалення на заводі – потрібно завантажити цей завод замовленнями. Тому що якщо немає замовлень, то довго спонсорувати збиткове підприємство – це тільки на руку посередникам, які відмивають бюджетні гроші.

Не все лежить на поверхні, Володимир!

Це пазл, який скласти в умовах, коли ДО 2014 року підприємства були запущені фінансово – дуже складно навіть для професіоналів. Завжди є такі складні для розуміння слова, як “доцільність”, “окупність” тощо.

І це нам ще пощастило, що ми втрималися і від дефолту (ДО появи Зеленського на посаді), і у нас взагалі якийсь експорт ще (!) Є.

Ось ще перли:

“Чому ми для Тайланду робимо – а для України НЕ робимо?” – запитує президент (чому – див. Вище).

“Наші люди працюють в умовах, як скоти – як же вони будуть поважати владу?” (Влада наш народ ніколи не буде поважати, особливо якщо ти будеш давати їм подачки, а не вистоювати умови для роботи і навчати).

Разом. Що я побачила в цьому відвідини Харкова президентом – його кричущу некомпетентність. Не треба, може, роз’їжджати по Україні і дивувати всіх своєю дурістю? Менше говориш – менше ганьби. Га? ..

Ну, а в іншому – Харків чудовий). Ну, ви знаєте.

P.S. У відставку пішла харківський губернатор Юлія Світлична (часів Порошенко). “Ви нікуди НЕ дівайтесь! Ми вас все одно Знайдемо … Я МАВ на увазі – допомагать нам …”

Угу …

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України