Авторські статті

Блогер розповів де крім МВФ можна було взяти гроші для того, щоб віддати борги попередніх прем’єрів

Деякі українці обурюються, чому це потрібно було піднімати ціну на газ, як того вимагає МВФ. Мовляв, гроші для того, щоб віддати борги, які набралися попередні уряди Тимошенко, Азарова, Януковича, можна було і якось по-іншому дістати. Насправді варіантів не так і багато. Про це у своїй аналітиці пише український блогер з ніком Mason Lemberg.

За його словами, перший варіант – не віддавати борги. Неможливість віддати борги – це дефолт. Ні, це не означає, що борг у тебе пропадає. Але у тобі точно пропадають всі інвестори, інвестиції, які могли б розвивати твою країну і ніхто тобі більше грошей не дає. Економіка не розвивається, грошей немає, національна валюта починає стрімко знецінюватися. Венесуела – наочний приклад. Сьогодні долар 28 через рік може бути і 28 000. Зате зарплату дійсно піднімуть до 100 000 грн. І нічого, що ці 100 000 будуть рівні 4 долари. Тому цей варіант відпадає.

Блогер зазначає, що другий варіант – позичити гроші у громадян і віддати борги. Це поширена практика в тоталітарних країнах, включаючи СРСР. Але ти кажеш, що у тебе і так зубожіння, недовіра. Тому це теж не варіант. Третій варіант – позичити гроші у кого-то другого і віддати старі борги, отримавши найкращі умови кредитування. Це варіант. Є ще варіант – позичити гроші у Путіна, капітулювати, бо більше ніхто тобі не позиці, пошлють в МВФ. Але не потрібно забувати, що Путіну ти теж їх повинний віддати, або хоча б відпрацювати у рабстві, а потім все одно віддати. Блогер додає, що є ще варіант – позичити гроші у МВФ, а, значить виконати їхні умови. Зокрема, щодо підвищення ціни на газ для населення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.