Авторські статтіТехно

За пакет програм від Google на Android доведеться заплатити близько 40 доларів США

Європейськім виробникам з 1 лютого доведеться купувати можливість встановити на кожен смартфон пакет Google Mobile Services, який включає Google Play Store, Gmail, Google Maps і YouTube, що позначиться на вартості девайсів. Подібних змін варто очікувати і в Україні.

Починаючи з 1 лютого 2019 року випуск смартфонів на Android обійдеться виробникам на 40 доларів дорожче, передає The Verge. З добутих журналістами документів випливає, що компанія буде надавати європейськім партнерам-виробникам вибір: або встановлювати голу, абсолютно не привабливу для покупців ОС Android, або придбати ліцензію на право установки на смартфоні пакету Google Mobile Services, який включає Google Play Store, Gmail, Google Maps і YouTube. Зміни поширюються на компанії у межах Європейської економічної зони, яка включає 28 країн Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну і Норвегії. Дані рішення викликане нещодавнім штрафом в розмірі 5 млрд доларів, яка пред’явила Єврокомісія, звинувативши Google домінування на ринку, що нібито порушує антимонопольне законодавство.

Тепер за пакет програм від Google на Android з передвстановленим пакетом Google Mobile Services за кожне пристрій доведеться заплатити близько 40 доларів. Точна сума відрахувань буде залежати від країни-виробника і показника щільності пікселів на дюйм (PPI), розмір якої прямо пропорційний вартості смартфона. Найвища ставка передбачена для телефонів з співвідношенням від 500 пікселів на дюйм, виробництвом яких займаються Великобританія, Швеція, Німеччина, Норвегія та Нідерланди. Для гаджетів з PPI в межах 400-500 збір становитиме близько 1300 рублів. Якщо PPI менше 400, ставка складі від 53 до 750 рублів. Єдина ставка встановлена для планшетів – 1300 рублів. Більш того, виробники більше не будуть отримувати відсоток від доходів за попередню і розміщення на головному екрані рядка пошуку Google, однак за таке рішення вони можуть отримати приємну знижку на ліцензію.

Очевидно, що компенсувати витрати компаній на угоди з Google будуть покупці, а отже всі смартфони і планшети, випущені після 1 лютого, відчутно подорожчають. Варто відзначити, незважаючи на те, що Україна не входить до складу ЄЕЗ, таких змін варто очікувати і тут, адже всі зміни з США плавно поширюють на частину азіатських країн.

Введенням такої ліцензійної угоди «пошуковий гігант» ліквідував всі претензії Єврокомісії, що згодом позбавить компанію від несподіваних і великих штрафів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.