Блаженна Едвідже Карбоні: служіння ближнім і надзвичайний духовний досвід

овопроголошена блаженна була покірною й сильною жінкою. Її приклад служіння ближнім може стати прикладом для сучасних жінок. На цьому наголосив у своїй проповіді Префект Конгрегації в справах визнання святих.

Постійне споглядання Розп’ятого Христа й адорація Найсвятіших Таїнств стали джерелом великодушності й покірного та радісного самозречення для Едвідже Карбоні, нової блаженної Католицької Церкви, яку в суботу, 15 червня 2019 р., під час урочистої Святої Меси в Поццомаджоре, що на італійському острові Сардинія, представляючи Святішого Отця, беатифікував кардинал Джованні Анджело Беччіу, Префект Конгрегації в справах визнання святих.

Інший шлях

Едвідже народилася 2 травня 1880 року в Поццомаджоре. Вона була другою з шести дітей глибоко віруючої сім’ї. Вже з дитинства навчилася ткацького мистецтва, і завдяки цьому допомагала утримувати сім’ю, особливо, після передчасної смерті матері. Відповідальність опікуватися братами й сестрою стала причиною того, що вона відмовилася від свого бажання вступити до монастиря. За допомогою сповідників зрозуміла, що на неї чекає інший шлях. У 26 років Едвідже увійшла до Третього Чину францисканців.

Сім’я Карбоні

Надзвичайний духовний досвід

Вже від дитинства Едвідже мала видіння, які супроводжували її протягом усього життя. У віці 29 років вона отримала стигмати, після медичного обстеження яких лікарі підтвердили, що це не вигадка й не вияв істерики. 1925 року єпископ Альґеро Франческо Д’Ерріко доручив розпочати також канонічне вивчення проявів містичного досвіду Едвідже Карбоні, серед яких – дар левітації – здатності вільно ширяти в повітрі, та білокації, тобто одночасної присутності в двох місцях. Блаженна, що переживає цей процес в покорі та спокої, виходить з нього «оправданою». В 1929 році, разом із стареньким батьком та сестрою вони переїжджає в центрально-італійський регіон Лаціо, а в 1938 оселяється в Римі.

Стигмати, які Едвідже Карбоні отримала 1911 року

Надавати підтримку й надію

Звертаючись до вірних під час урочистої Святої Меси в Поццомаджоре, кардинал Джованні Анджело Бечіу наголосив, що Едвідже Карбоні прожила життя, що зовні було подібним до життя багатьох мирян, але воно було надзвичайним через близькість з Богом, яка виявлялася в служінні ближнім, а, зокрема, найбільш потребуючим. Новопроголошена блаженна любила повторювати слова: «Потрібно завжди давати підтримку й надію». Коли вона мешкала в Римі, часто надсилала пакунки потребуючим сім’ям в рідному містечку.

Кардинал Беччіу відзначив також, що ревна молитва перед Розп’яттям підтримувала Едвідже в її щоденній праці та допомагала долати несприйняття з боку сім’ї та інших.

Ткацький верстат, на якому працювала Едвідже Карбоні

Зразок для наслідування

«Незважаючи на численні харизми, отримані від Бога, – наголосив проповідник, – вона завжди залишалася скромною. Надприродні дари не були для неї приводом для вихваляння себе: вона вважала себе маленьким створінням, але надзвичайно обдарованим Божою благодаттю».

Покірна й сильна, великодушна та терпелива, працьовита й мужня – блаженна Едвідже, за словами кардинала втілює найкращі чесноти сардинської жінки свого часу, і є прикладом для наслідування для сучасних жінок будь-якого віку й соціального стану. «ЇЇ простий і глибокий духовний досвід, що відзначався безмежним милосердям, надзвичайною покорою та безперервною молитвою, – наголосив проповідник, – є актуальним зразком для наслідування, бо показує, що в простому й буденному житті також можливо досвідчити міцне сопричастя з Богом і служіння, повне палкої любові до зраненого й потребуючого людства».

Едвідже Карбоні померла 17 лютого 1952 року. В 2015 році її мощі перенесли з Альбано Лаціале до санктуарію Святої Марії Ґоретті в містечку Неттуно, що біля Риму, а 25 травня цього року – до її рідного селища Поццомаджоре на Сардинії, де їх покладено в храмі, в якому блаженна отримала Святу Тайну Хрищення.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh