Авторські статті

Б’юджет 2014 року має бути націо- та державозахисним, а не грабіжницьким і репресивним

“Запропонований урядом Азарова проєкт Державного б’юджету на 2014 рік є б’юджетом грабунку українців, посилення репресивного апарату, нищення національної державности та суверенітету. Режим цілеспрямовано продовжує збільшувати державні видатки на апарат “насилля і репресій”. З иншого боку, критичним залишається питання соціяльного захисту населення, охорони здоров’я і взагалі катастрофічним – недофінансування сектору національної безпеки і оборони”, – заявив 10 січня 2014 року заступник Голови Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони, народний депутат України Юрій Сиротюк.

Народний депутат також зазначив: “У проєкті б’юджету на 2014 рік режим навмисно не запланував жодної копійки на демаркацію та делімітацію україно-білоруського та україно-російського кордонів, а з огляду на те, що українська нація визначилася зі своїм цивілізаційним вибором і хоче бути частиною Европи, то за відсутности добре облаштованого східного кордону взагалі неможливе будь-яке продовження евроінтеграційних процесів”.

Юрій Сиротюк наголосив, що неприйнятним є збільшення фінансування внутрішніх військ і незаконних воєнізованих структур, як от “Беркута”, за рахунок зменшення фінансування Збройних сил України. “Минулого року уряд радісно рапортував, що припинено призов до армії. При цьому не було припинено призов до внутрішніх військ. А українські батьки та діти втратили можливість вибору, адже більшість із них бажала б, щоб їхні діти були прикордонниками, моряками, танкістами, десантниками. А сьогодні їх змушують ставати до лав міліціянтів – служити у внутрішніх військах, і зі зброєю в руках виступати проти своїх батьків і рідних.

Депутати-свободівці спрямували до б’юджетного комітету пропозиції до проєкту Державного б’юджету. Зокрема, ми пропонуємо зменшити фінансування Міністерства внутрішніх справ, повністю припинити фінансування незаконного спецпідрозділу “Беркут”, та збільшити фінансування Збройних сил України. Адже цьогоріч уряд не виділив ні копійки на реалізацію президентської “Програми реформування Збройних сил України до 2017 року”. Тому для забезпечення обороноздатности країни необхідно відновити призов українців до армії та припинити набір призовників до внутрішніх військ”, – додав парламентар.

Свободівці внесли наступні пропозиції до проєкту Держб’юджету на 2014 рік у секторі національної безпеки і оборони.

Видатки на Міністерство оборони України запропоновано збільшити на 1,36 млрд. грн.:

– на забезпечення діяльности Збройних сил України та підготовку військ на суму 755194,1 тис. грн. (на 6,5% у порівнянні із попереднім фінансовим роком);

– на розвиток озброєння та військової техніки Збройних сил України на суму 600000,0 тис. грн.;

– на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних сил України на суму 1280 тис. грн. Пропонується збільшити фінансування розвідувальної діяльности за рахунок збільшення видатків Головного управління розвідки МОУ та Служби зовнішньої розвідки України.

Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України видатки пропонується збільшити на суму 19713,8 тис. грн., а саме на розвідувальну діяльність у галузі оборони (на 10% від рівня минулого року). Службі зовнішньої розвідки України видатки пропонується збільшити на суму 65308,2 тис. грн., а саме на розвідувальну діяльність у галузі безпеки держави та спеціяльний захист державних представництв за кордоном (на 10% від рівня минулого року).

Адміністрації Державної служби спеціяльного зв’язку та захисту інформації України запропоновано збільшити фінансування на 44946,2 (на 10% від рівня минулого року), а саме:

– на забезпечення функціонування державної системи спеціяльного зв’язку та захисту інформації на суму 38190,2 тис. грн. та на розвиток і модернізацію державної системи спеціяльного зв’язку та захисту інформації на суму 6756,0 тис. грн.

Фінансування Державної прикордонної служби України запропоновано збільшити на суму 144712,1 тис. грн., а саме на облаштування та реконструкцію державного кордону, щоб зберегти зазначені видатки на рівні 2013 року.

Водночас, націоналісти пропонують скоротити кошти на репресивний апарат режиму, адже лише у двох европейських країнах – Україні та Білорусі видатки на правоохоронні органи перевищують фінансування національної оборони.

Тому націоналісти наполягають на зменшенні видатків Міністерства внутрішніх справ України у 2014 році на суму 1,48 млрд. грн. Також пропонується зменшити видатки Ради національної безпеки і оборони України на суму 11 млн. грн., Служби безпеки України на 297 068, 9 тис. грн. та Управління державної охорони України на суму 63035,0 тис. грн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

2 коментарів

  1. Есть предложение уменьшить расходы Верховной рады за счет не начисления зарплаты депутатам от “Свободы”, “Батькивщины” и “Удара”, которые не работают, а только блокируют работу. А деньги направить детям, больным и инвалидам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.