Авторські статті

ЄС обговорює застосування адресних санкцій проти українських можновладців

Питання застосування адресних санкцій проти українських можновладців дискутується, однак розкривати карти поки що не варто. Про це заявив депутат Європарламенту, член фракції Європейської народної партії та парламентського комітету у закордонних справах Міхаель Ґалер.

Коментуючи резолюцію Сенату США, у якій висловлена підтримка українському народу та попередження владі про точкові санкції, він сказав: “Ми теж вирішуємо, як відреагувати на нинішню політичну ситуацію в Україні”.

“Важливо підтримати тих, хто хоче спрямувати Україну у європейському напрямку. З іншого боку, ми – а це не тільки європейські інституції, а й компетентні правоохоронні та податкові органи національних держав – на основі наявної інформації повинні перевірити, як і наскільки легально конкретні особи з України, які належать до провідних політичних та олігархічних кіл, здобули свої гроші в ЄС”, – сказав Ґалер.

“Поки ці розслідування проводяться, я не буду офіційно і широко це оприлюднювати, а дозволю компетентним органам зробити свою справу”, – зазначив він і додав, що вдаватися до заходів можна буде після перевірок у Кіпрі, Австрії, Німеччині, Великобританії тощо.

Ґалер вважає, що за нападами на учасників Майдану в Україні “стоять політичні актори, які дають відповідні розпорядження, такі речі не стаються випадково”.

“Тож вважаю, що у відповідній формі на це теж буде реакція – наприклад, у вирішенні питання, чи можна такій особі надавати візу чи ні. Такі речі, як заборона на в’їзд до країн ЄС, розслідування у окремих європейських країнах фінансових оборудок, більш болючі, ніж будь-які політичні декларації, які цих людей, здається, не обходять, або демонстрації на Майдані, на які, як вважають ці люди, можна не зважати”, – сказав він.

За словами Ґалера, “питання про застосування політичних санкцій буде на часі, коли матимуть місце результати в інших сферах”.

“Дискусії з цього приводу ведуться. Однак тим, кого вони стосуються, не варто розкривати усі карти – особливо щодо того, на якій саме стадії перебувають ці дискусії. Бо тоді відповідні особи зможуть багато чого передбачити… Це може вплинути на те, що вони діятимуть більш розважливо”, – сказав євродепутат.

За його словами, санкції можуть торкнутися тих, на кого у Європі покладають “відповідальність за кризу у країні, а також тих, хто нелегально збільшує свої статки”, хто використовує свої посади “для нелегального збагачення, ті, хто зловживають владою”.

Ґалер визнав, що такі санкції можуть торкнутися і президента Віктора Януковича: “Загальновідомо, як швидко ця сім’я збагатилась… На даний момент я нічого не можу виключати”.

Він також наголосив, що депутатська недоторканність не поширюється на територію ЄС. “Ті “маленькі олігархи”, які ніби прикрилися від відповідальності депутатським мандатом Верховної Ради, не почуватимуться безпечно тут, у країнах Європейського Союзу”, – сказав Ґалер.

Нагадаємо, що Сенат США засудив силові розгони Майдану та пригрозив владі санкціями, прийнявши 7 січня відповідну резолюцію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України