Економіка

Бізнес французької Danone та данської Carlsberg Путін роздав своїм бізнес-партнерам

Російський президент Владімір Путін передав у тимчасове управління російські активи данської компанії Carlsberg та французької Danone.

Відповідний указ Путін підписав 16 липня, свідчать дані на російському порталі правової інформації. Про це повідомляє Бізнес.Цензор.

Документ фактично націоналізує частки данської компанії Carlsberg у “Балтиці” та французької Danone в однойменному концерні. Так, Росмайну передано 100% “Балтики”, включаючи 98,56%, які належали шведській юрособі Carlsberg, 0,09% німецькій юрособі Carlsberg та 1,35% ТОВ “Хоппі Юніон”.

Крім того, під управління РФ перейшли 100% російського бізнесу Danone (83 млрд акцій Produits Laitiers Frais Est Europe та 85 тис. акцій “Данон Трейд”).

Данський пивоварний концерн Carlsberg Group, якому у Росії належить ТОВ “Пивоварна компанія “Балтика”, наприкінці червня підписав угоду про продаж свого російського бізнесу, однак вона потребувала дозволу влади РФ.

Коментуючи указ Путіна Carlsberg Group заявила, що не отримувала жодної офіційної інформації від російської влади.

“Carlsberg Group працює відповідно до місцевих правил і норм у Росії і вважає такий розвиток подій несподіваним. Група оцінить правові та операційні наслідки такого розвитку подій і вживе всіх необхідних заходів у відповідь”, – зазначається у заяві на сайті компанії.

Водночас Carlsberg зауважує, що після указу Путіна перспективи завершення угоди з продажу російського бізнесу компанії “дуже невизначені”. 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України