Новини з Австрії

У ЄС ухвалено рішення про встановлення ліміту розрахунків готівкою у розмірі 5000 євро

На прес-конференції у Відні FPÖ повідомила новину: у ЄС вже ухвалено рішення про встановлення ліміту розрахунків готівкою у розмірі 5000 євро, а уряд Австрії вже схвалив цей план. Партія свободи спиралася на заяви Отмара Караса (ÖVP), віце-президента Європарламенту.

На спільній прес-конференції із заступником голови клубу FPÖ Сюзанною Фюрст політик повідомив про розмову з Карасом у Страсбурзі минулого тижня. Його зміст дуже вибухонебезпечний, особливо для Австрії, де готівка цінується особливо високо.

По-перше, на прес-конференції у Відні політик FPÖ ще раз висловився за закріплення права на готівку у конституції Австрії. Він також закликав до так званого зобов’язання за контрактом, тобто компанії мають бути зобов’язані приймати готівку. Необмежений доступ до готівкових грошей особливо важливий для людей похилого віку і людей з порушеннями зору. Потім його розповідь стала ще цікавішою : відбулися деякі речі, «які не так добре відомі широкому загалу», повідомив Петер Вурм і згадав візит до Європарламенту у Страсбурзі.

Віце-президент Отмар Карас (ÖVP) у пориві відвертості проговорився про фінансові плани ЄС. Найважливіша інформація: на європейському рівні вже визначено ліміт готівки у розмірі 5000 євро. ЄС також уже домовився з урядом Австрії — міністром фінансів Бруннером і федеральним канцлером Нехаммером.

Петер Вурм наголошує: «Навіть із посвідченням особи вам більше не дозволять заплатити суму, що перевищує 5 000 євро». «Ми  категорично відкидаємо встановлення ліміту», — наголосив депутат Нацради.

Ще одним більмом на оці FPÖ є законодавча пропозиція Комісії ЄС щодо цифрового євро, яка має доповнити готівку. Питання, чи представить Європейський центральний банк (ЄЦБ) цифрову версію, залишається відкритим. Цифрові гроші покликані створити альтернативу готівковим грошам і водночас великим постачальникам платіжних та кредитних карток у США.

Отмар Карас та уряд Австрії поки що не прокоментували заяви члена парламенту від FPÖ Петера Вурма.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України