Авторські статті

Більшість сучасних росіян не знає ні біографії Бандери, ні ідеології

“А подумати, який цікавий ефект: велика євразійська країна панічно боїться давно загиблого українського чоловіка, який ніколи не брав безпосередньої участі в бойових діях проти Росії і ніколи не перебував на території сучасної Росії”, – розмірковує Андрій Бондар на своїй сторінці у Facebook.

«”Бандера” – чистий пропагандистський конструкт, міфологічний герой. Ба більше, я переконаний, що більшість сучасних росіян не знає ні біографії його, ні ідеології, ні зовнішнього вигляду. Але нічого реальнішого за цей страх для них на сьогоднішній день не існує. Десь приблизно так само реальною є компенсація “Путин – это Сталин сегодня”. Різка фобія без такої ж гострої філії неможлива».

А тому в цій сюрреалістичній політології Бандера переростає міф, стає чимось більшим. Це майже Злий Деміург або Диявол. “Бандера”, як і “Сталін”, це завжди-щось-більше. Простір чистої вигадки, казки, фікції став реальністю. Цар Горох, Колобок, Мінін і Пожарскій, Сусанін, Бандера нині – не просто сюрреалізм, це гіперреалізм, переростання звичайних фактів і ламання звичної логіки. Тепер вода не конче мокра, а взагалі-то, зовсім суха, та й не вода зовсім, а анти-вода.

Пропаганда – не просто засіб досягнення такого ментально-психологічного стану, а наркотик, за допомогою якого активізуються речі приспані, потенційні, підсвідомі. Вони вже були, тому так легко видобуваються on demand. Імперський кайф ловиться всією країною. Росіяни в цьому сенсі сьогодні унікальні у своїй ретроградній наркоманії. Жодне суспільство у світі не є аж настільки занурене у простір народної казки. Імперський міф не здатен існувати без стрункої структури, де нема умовного проклятого Мазепи і зрадженого ним, вічного переможця Петра Першого.

І я не здивуюся, якщо почую фразу:

– Нужно поставить этих хохлов на место, а то этот Бандера ещё президентом у них станет.

Втім, я переконаний, що така фраза в тому чи іншому варіанті вже звучала в Росії неодноразово», – зазначає він.

UAINFO

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

7 коментарів

  1. Вообще то, если взялись судить о чем-то, прежде всего надо знать предмет обуждения. Если полемизировать о Бандере, нужно знать и его биографию и его идеологию. К примеру, спор зашел о какой-то теореме геометрии. Уверен, никто не будет при этом оперировать знаниями политологии и т.п. Иначе выходит глупо, что-то вроде разговора глухого и слепого.

  2. Шановний. Поперед тим як нести таку ахінею спитали б сусідів з Польші,- а хто ж такий Степан Бандера? Я Вважаю що як би західні регіони Украіни зараз увійшли до складу Польщі, то вони відразу б вам розкрили память, І де були б зараз і Тризуб імені Степана Бандери, і партія “Свобода”, і всі інщі націоналісти з дуже слабкою памятю. Волиньску трагедію памятаєте? Чи цього дуже замало?

  3. – ладно росияне – они ли по пьяне или через жопу. А вот украинцы в Крыму: неужели так влияет морской воздух, что у них крыша поехала от обещанного новой властью? Неужели такие наивные (или тупые)? Что-то там не так…

  4. Ну вы вооще! Сравнили, как говорят в Одессе, жопу с паровозом! Нахрена нам знать его биографию и идеологию?! Может еще скажете, что надо знать биографию и идеологию Гитлера? Лечитесь, пока не поздно!!!

  5. А, что? Биографию и идеологию Гитлера тоже нужно знать? Достаточно и общеизвестных фактов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.