Авторські статтіПолітика

Більшість політиків вважають що Донбас має повернутися в Україну, але не всі українці такої думки

Колись, після війни, ми будемо вирішувати, що робити з Донбасом, потрібен він нам чи ні. Більшість українських та іноземних політиків вважають, що окуповані території повинні повернутися в Україну. У той час не можна сказати, що всі українці підтримують цю ідею. Це означає, що у нас будуть більше виборців не лояльних до України і що треба буде відновлювати Донбас за рахунок платників податків і міжнародної допомоги. Про це у своєму блозі пише український фінансист Тимофій Мілованов.

За його словами, якщо Донбас буде відновлюватися потрібно вирішити, як це робити. Або ми розвиваємо середній і малий бізнес або навпаки інвестуємо у великий? Це залежить від того чи залишилися на Донбасі і готові повернутися ті, що виїхали, а також від культури відносин там – або люди тяжіють до сильного керівництва або навпаки захочуть після війни сповідувати індивідуалізм. Де саме ми відновлюємо економіку, бізнес та інфраструктуру? На територіях колишніх окупованих або в містах і селах, які залишалися весь час українськими? Якщо більше грошей та підтримки піде на території колишніх окупованих, підтримка України в інших місцях може зменшитись.

Мілованов зазначає, що будуть виникати питання, чому українці повинні відновлювати місця, де був сепаратизм, а не місця, де люди захистили Україну? Якщо ж окуповані території не відновлювати, там буде поганий  образ про Україну і в підсумку створена можливість для повторення російського сценарію в майбутньому. У що краще інвестувати? В промисловість, освіту, або підприємництво? Як це робити, щоб місцева і центральна влада не розікрали гроші? Експерт зазначає, що на всі ці питання потрібно відповісти сьогодні, перш ніж почнеться відновлення Донбасу. Тому міжнародні донори і уряду вже сьогодні думали про те, як реінтегрувати і відновлювати Донбас. І, якщо ми не вирішимо, як це робити, вони зроблять це за нас.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України