ТОП-5 наслідків безвізу для України

Змінені умови в’їзду в Європу принесли результати: по-перше, українці стали охочіше мандрувати, а по-друге, зросли зарплати, власне в Україні.

Depo.ua зібрав факти щодо наслідків полегшених умов перетину кордонів.

1. Українці частіше їздять за кордон

За даними президента Національної туристичної організації, радника першого віце-прем’єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі України Івана Ліптуги, наші співвітчизники перетнули кордон 28 млн разів, тоді як минулого року – 23 млн.

Безвіз зробив поїздку дешевшою, а крім того, прибрав можливі ризики – зокрема, необхідність повністю оплатити проживання в готелі перед походом у візовий центр.

2. Про Україну більше дізнаються у світі

Звичайно ж, поїздка за кордон – ще й можливість розповісти місцевим про свою країну. Крім того, кількість іноземних туристів за рік також зросла. Адже епопея з видачею безвізу зробила Україні хоч і двояку, але рекламу. Як стверджує пан Ліптуга, гостей збільшилося на мільйон. Хоча у лідерах гості зі звичних Молдови, Білорусі та Росії, є й туристи з країн ЄС.

3. Подорожі стають дешевшими

Безвіз зробив український ринок привабливішим для лоукостерів, які заробляють переважно завдяки великому пасажиропотоку. Не так давно офіційно оголосили про вихід на український ринок Ryanair – найбільшої авіакомпанії Європи.

З кінця минулого року пасажирів катає невеличкий італійський перевізник Ernest. Вже анонсовано вихід на ринок британського EasyJet і німецького Germanwings.

4. Наші співвітчизники все більше шукають кращого життя за кордоном

За даними міністра соціальної політики Андрія Реви, безвіз зменшив безробіття в Україні, але в той же час змусив роботодавців схопитися за голови і гаманці.

“У зв’язку з початком безвізового режиму, можливостями для працевлаштування у сусідніх країнах, зменшилось навантаження на одне робоче місце для людей, які мають намір працювати в Україні”, – цитує міністра BBC-Україна.

За його даними, у період з 1.12.2016 по 1.12.2017 кількість безробітних у країні скоротилася на 9%, а роботодавці були змушені підяти зарплату.

Умови безвізу – право знаходитися у країнах ЄС 90 днів протягом півроку – відкривають можливості для сезонних заробітків, хоч і нелегальних. Також за цей час можна знайти роботу і залишитися вже на інших умовах.

Для українських реалій наслідок двоякий: сезонні заробітчани завдяки притоку валюти зміцнюють гривню, але Україна втрачає кваліфіковані кадри.

5. Український паспорт набув більшої цінності

У проросійських мешканців окупованих українських територій з’явилися сумніви у власній політичній орієнтації. Навіть серед росіян свого часу стояв ґвалт щодо можливості обзавестися українським паспортом. Адже попри потуги тролів-пропагандистів, безвіз – беззаперечний і відчутний бонус українців.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh