Авторські статтіЕкономіка

Польща підтвердила офіційне право українців їхати в Польщу на роботу без візи

Про це повідомляє прикордонна служба Польщі на офіційному сайті strazgraniczna.pl.

Польща єдина країна Шенгенської зони та країна ЄС, законодавство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, які перетнули кордон у рамках безвізового руху, тобто за біометричним паспортом без візи, також мають право на роботу, якщо оформляти додаткові документи, вже прибувши на місце працевлаштування.

Тепер ті, хто хотів би знайти роботу в Польщі, можуть приїхати в рамках безвізу та самі знайте вакансію і отримати необхідні документи для працевлаштування в країні над Віслою.

Безвізовий українець у Польщі має право легально просити у держави про дозвіл на працю або про так зване “освядчення” – декларацію про намір працевлаштування іноземця.

Паніка серед українських роботодавців розпочалась ще 11 червня 2017 року, з дати підписання безвізового режиму з ЄС, але тепер коли українці їдуть набагато далі ніж Польща в пошуках роботи, а в самій Польщі бракує “рук” – паніка зросла.

Тому не дивно, що Польща пішла на такий крок,адже багато українців обирає Польщу як країну для заробітку тепер набагато рідше.

Що стосується українського ринку праці то тут ситуація дедалі гірша, середня зарплата коливається від 6500-7000 грн./міс. Тепер знайти звичайного продавця без досвіду роботи приміром за 5000грн/міс. на практиці дедалі складніше.

Якщо колись український роботодавець, обирав між спеціалістом і випускником ВНЗ, та схилявся до іншого через менші витрати.

В українських роботодавців вихід один – збільшувати зарплату та оптимізовувати виробництво, або закривати підприємство, адже це нестача вільних рук”, обставина що не зумовлена кон’юнктурою ринку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України