Авторські статтіЗдоров'я

Бережи змолоду: що робити, якщо випадає волосся

Мрієте про густу зачіску? Трихолог Боєва Олена розповіла, як повернути волоссі об’єм і красу.

Кожна жінка мріє про густих блискучих і здорових волоссі. Але якщо раптом волосся починають випадати, то це схоже трагедії. І тоді в хід йдуть бальзам, шампуні, ополіскувачі, сироватки – чого тільки немає на полицях магазинів! Але чи варто довіряти косметичних засобів при проблемах з волоссям, давайте розберемося.

«Якщо у вас випадає волосся, не лякайтеся. Це природний процес. Просто памятайте: 100 випали волосся на добу – це норма, – заспокоює трихолог Олена Боєва. — І перш ніж панікувати, проведіть легкий тест: злегка потягніть невеликий пучок волосся. Якщо на долоні нарахуєте до 10 волосків, нічого страшного з вами не відбувається. Але якщо їх набагато більше, тоді є загроза втрати волосся – биймо на сполох. Але головне – забудьте про всі косметичні засоби, що є у супермаркетах та аптеках, не шерстите простори Інтернету в пошуках чудодійних народних засобів, а прямо біжіть до трихолога – фахівця по волоссю. Він вам і розповість все про проблеми з волоссям». До речі, ще великий Гіппократ займався лікуванням волосся. Він як засіб від облисіння радив своїм пацієнтам використовувати голубиний послід. Зараз лікарі використовують інші методи.

Чому випадає волосся

Головна і дуже часта причина – це стрес. Деколи варто розслабитися, помедитувати, привести в порядок свою нервову систему, і волосопад припиняється сам собою. До причин, що позбавляє волосся, відносяться також і хронічні захворювання, і зміни щитовидної залози, і неправильне харчування, а вірніше, шкідливі дієти, і спадковість, і ін., Тому дуже важливо докопатися до цієї самої причини.

Які хвороби лікує звіробій звичайний – прочитайте у нашій статті

Які проблеми з волоссям існують саме у жінок

Головна з них – естетична. Пов’язана вона з агресивним впливом на волосся: частині фарбування, різні змивки, гарячі праски і фени. Все це призводить до сухості, ламкості і втрати волосся.

Дифузне (рівномірний по всій голові) випадання волосся. Воно носить тимчасовий характер, тому є наслідком або стресу, або перенесеного захворювання або дефіциту заліза. Як правило, як тільки усувається причина, волосся перестає випадати.

Якщо ж у жінки світиться маківка і шкіра голови просвічується крізь волосся, то тут у наявності облисіння за чоловічим типом. Пацієнтку ретельно обстежують і призначають лікування: від гормональної терапії до пересадки волосся у важких випадках.

Береги смолоду: что делать, если выпадают волосы

З чого починається обстеження

Трихолог проводити комп’ютерну діагностику стану шкіри голови і волосся (трихоскопію) за допомогою збільшення зображення в 150 разів. І лікар прекрасно бачить, ростуть пучками волосся, що є правильним є, пошкоджені чи фолікули чи ні, вивчає структуру волосся і фіксує всі необхідні свідчення.

Далі пацієнту пропонують здати аналіз крові, так як деякі захворювання безпосередньо пов’язані з алопецією, або облисінням. Мінімум цих аналізів три.

1. Якщо є проблеми зі щитовидною залозою, призначають аналіз крові на тиреотропний гормон (ТТГ).

2. Перевіряють рівень чоловічих гормонів, наприклад тестостерону, що веде до випадання волосся.

3. І обов’язково необхідно здати кров на гемоглобін, на рівень заліза. Немає заліза страждає гемоглобін крові, і волосся випадає.

Які народні засоби допоможуть при випаданні волосся

Памятайте: ніякі! Ні шампуні, ні маски, ні бальзам, ні ополіскувачі не допоможуть при випаданні волосся, вони діють лише на поверхню, а треба лікувати зсередини. Волосся – це та ж квітка. І якщо ми будемо тільки протирати листочки, обприскувати і нічого не робити з грунтом, квітка незабаром загине. Якщо, наприклад, в організмі не вистачає заліза, то хоч кожен день робіть маски для волосся, застосовуйте дорогі шампуні і кондиціонери, а волосся все одно будете втрачати.

Народні засоби (цибуля, настоянка перцю та ін) іноді ще й посилюють проблему, додаючи до неї опік, лущення шкіри і т. д.

Лазерні гребінці не вилікують, а швидше допоможуть своїм приємним дзижчанням зняти стрес і заспокоїтися.

Різні БАД-и теж не вирішать проблему.

Береги смолоду: что делать, если выпадают волосы

Яке лікування призначається при випаданні волосся

Якщо є така проблема, то не варто займатися самолікуванням, не втрачайте час та гроші. Тільки лікар-трихолог грамотно підбере лікування. Лікування буде залежати від тяжкості захворювання, воно дуже індивідуально і може включати в себе різні методи:

Хімічні

1. Медикаментозний – призначаються препарати перорально (у вигляді таблеток) та місцевого зовнішнього застосування, а також комплекс полівітамінів (самостійно застосовувати вітаміни не слід, так як не тільки нестача вітамінів, але і їх надлишок, зокрема вітаміну А, може призвести до алопеції).

2. Мезотерапія – процедура на основі інєкцій під шкіру своєрідний коктейль з вітамінів і поживних речовин, що поліпшують кровотік. Волосяні цибулини отримують живлення з капілярів, тому, щоб зміцнити і наситити їх, призначають такі препарати для поліпшення кровообігу.

3. Якщо причиною облисіння ставши гормональний збій, лікар підбирає гормональну терапію. 4. Якщо грибок викликає випадання волосся, протигрибкові препарати у вигляді і таблеток, і шампунів і кремів.

Фізіотерапевтичні

1. Масаж. Якщо випадання викликане стресом, тут допоможе, звичайно, масаж, який розслабити спазмовані ділянки і поліпшить кровообіг.

Які є седативні препарати та засоби – прочитайте у нашій статті – Десять кращих заспокійливих засобів для нервової системи

2. Плазмотерапія. Це введення за допомогою інєкцій плазми крові, збагаченої тромбоцитами, які містять в собі певний білок для росту і регенерації клітин.

Хірургічний, або трансплантація

Ця процедура являє собою пересадку ділянки з живими цибулинами на уражені ділянки, які позбавлені волосся.

Що потрібно робити для профілактики випадіння волосся

Якщо миєте голову, то мокре волосся краще промокайте рушником, а не викручуйте.

Туго затягнутий хвіст пошкоджує фолікули (цибулини) волосся. Уникайте таких зачісок, тим більше якщо є проблеми з волоссям.

Розчісуючи волосся, вибирайте гребінець з натуральних матеріалів.

Використовуйте фени як можна рідше і сушіть волосся прохолодним повітрям, а не гарячим.

Не вдавайтеся до дієт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України