Таїланд – таємниці, які приховують від мандрівників. Фото

Інша країна – це чужа планета. Сперечаємося, що вам не раз доводилося у відпустці стикатися з не завжди зрозумілими звичками і традиціями місцевих жителів? Наприклад, в Таїланді можуть запропонувати чай з “дерев’яного яблука” або образитися, якщо ви забудете зняти взуття біля входу в будинок.

Ми нещодавно познайомилися з Мариною, яка вже не перший рік живе на острові Самуї. Про себе вона розповідає коротко: «Посадила пальму. Побудувала будинок. Народила доньку». Ну а інші записи в її інтернет-щоденнику присвячені Таїланду, і з ними бажано ознайомитися кожному, хто планує подорож в цю країну. Чесне слово, врятуєтеся від багатьох непорозумінь.

1. Іноземцям не можна підмітати вулиці і продавати сувеніри

https://www.instagram.com/p/Bp85T0eHw_6/

Якщо ви закохалися в Таїланд настільки, що вирішили переїхати в цю країну, перед вами рано чи пізно постане питання працевлаштування. Так от, тут існує перелік посад, на які не можна брати іноземців. Приїжджим недоступна будь-яка робота, яку може виконувати громадянин Таїланду (водій, гід, рибак, продавець, косметолог, перукар).

Азорські острови: подорож в одне з найкрасивіших місць на планеті – прочитайте у нашій статті

 • У Таїланді можна офіційно працювати викладачем англійської мови, при цьому ви не зобов’язані бути її носієм. Ще можна влаштуватися перекладачем, хоча тут потрібно не тільки дозвіл на роботу, але і хоча б базове володіння тайським.

2. У будь-який напій тут додають лід

View this post on Instagram

На кокосовом острове в кафе не оказалось кокосов. Как так?Пришлось пить арбузный шейк. Причём Ледяной 🥶🍉 ⠀ В Таиланде в кафе при заказе воды или других напитков вам обязательно принесут их холодными. Мало того, официант ещё и стакан со льдом рядом поставят на всякий случай , и искренне удивится, если вы от него откажетесь. 😮 ⠀ Особенности местного климата. 🤷‍♀️🔥 Тут всё и почти всегда пьётся холодным. Даже кофе)☝️ Но я привыкла, и горло мое в порядке. А вот некоторые туристы с непривычки жалуются на ангину.🤭 ⠀ Так вот чтобы жалоб таких не было, заказывайте как и я для Саши – напитки НЕ холодные. Просто добавляйте к заказу фразу «май йен» и будет вам счастье комнатной температуры 👌 ⠀ Ну а если уже простыли, то спрей Kamillosan вам в горло. Он многих выручает и за пару дней облегчит страдания ✊ Фото спрея добавила в карусель 👉 * А будут ещё вопросы, задавайте их в комментариях. Мы жители острова #Самуи своих в обиду не даём, и обязательно поможем вам: Кто словом, кто делом, а кто-то просто согреет вас этим вкусным фото сегодня утром 👋😊

A post shared by Марина • Самуи • Таиланд (@samuiblog) on

При замовленні води або інших напоїв в місцевих кафе потрібно пам ” ятати, що тут їх за замовчуванням принесуть холодними. Більш того, офіціант може поставити поряд з вашим кавою або чаєм ще й склянку з льодом, а якщо ви відмовитеся від нього, щиро здивується. Все це через особливості місцевого клімату: у спечу жителі Таїланду намагаються якомога частіше вживати холодні напої.

 • Я звикла, і горло моє в порядку. А ось деякі туристи з незвички скаржаться на ангіну. Краще замовляйте напої не холодні: просто додайте до замовлення фразу «травень йен» — і буде вам щастя кімнатної температури.

3. Із-за високої вологості всюди повно цвілі

View this post on Instagram

Живя в тайских тропиках многие боятся местной живности, цунами. Но у меня другой страх. Знаете какой? ⠀ ПЛЕСЕНЬ Встречались с ней?😐 Эта зараза никого не щадит и сейчас как раз идеальный для ее образования сезон. Дикая влажность, пасмурная погода и дожди ☔️ Белье на улице не сохнет, кондиционеры работают и сушат дом постоянно, в шкафах с одеждой и около техники стоят влагопоглотители.☝️ Кажется у нас получается избежать появления плесени в доме. А вот коляска Сашина на улице зацвела 😣, надеюсь отстирается. ⠀ Кстати, кто-то из вас спрашивал про тайскую онкологию. Тут как и в других странах Юго-Восточной Азии первое место раковых заболеваний отдаётся раку печени. И тут тоже причина – плесень 😐 , а точнее яд афлатоксин. Он попадает в организм с зараженными плесневым грибком злаковыми культурами и орехами (в первую очередь арахисом). А в Таиланде его добавляют почти в каждое блюдо 🥜🤭 ⠀ Аккуратней в общем! Пожалуйста 🙏 Ну а я пошла стирать коляску и искренне надеяться, что тетка по имени Плесень никогда не поселится в вашем доме🙅‍♀️

A post shared by Марина • Самуи • Таиланд (@samuiblog) on

Як ви думаєте, чого найбільше треба боятися в тайських тропіках? Місцевої повзаючої і кусючої живності або штормів з цунамі? Але у багатьох переселенців з інших країн зовсім інший страх, і ім’я йому — цвіль. Через сильну вологості вона проникає всюди. Тому часто доводитися «просушувати» будинок з допомогою кондиціонерів, а у шафах з одягом та близько техніки встановлювати спеціальні вологопоглиначі.

 • Тут, як і в інших країнах Південно-Східної Азії, перше місце серед онкологічних захворювань займає рак печінки. Його викликає цвіль, а точніше отрута афлатоксин, яка в ній містить. Вона потрапляє в організм з зараженими цвілевим грибком злаковими культурами і горіхами (в першу чергу арахісом). А в Таїланді його додають майже в кожну страву.

4. На пляжі живуть пчскожили. Звідси і купки

https://www.instagram.com/p/BlyEUJHFx5w/

На тайському пляжі частенько можна побачити акуратні піщані купки. Їх залишає піскожил — черв’як, трохи схожий на звичного нам дощового. Він риє собі нірки на глибину близько 40 см і зазвичай сидить в самій нижній їх частині. В процесі будівництва підземного будиночка черв’як без зупинки ковтає пісок разом з органічними залишками, які служать йому їжею.

 • Пісок він перетравлювати не може, тому періодично піднімається на поверхню і звільняється від нього. Ці купки ми і бачимо на пляжі. Дивіться не вляпайтесь.

5. Кокоси прибирають спеціально навчені люди

View this post on Instagram

Если в Таиланде в пальмовой роще вы решите открыть свой бизнес, то помимо своевременного покоса травы и обработки территории от насекомых 🦟🌱💨 , на вас ляжет ответственность ещё и за головы отдыхающих.☝️ ⠀ Я сейчас говорю про кокосы, которые могут падать с высоких пальм.😬 А чтобы этого это происходило, мы периодически на дачу @samuihotel вызываем специальную службу. Листайте карусель, смотрите как она работает 💪 ⠀ Приезжает бригада, ловко взбирается на пальмы и начинает эти самые Пальмы «чистить». ✂️ Стоимость такой услуги 300 бат с каждого дерева (~10$)🌴 И веревка ребятам нужна совсем не для подстраховки, а чтобы аккуратно спускать кокосы на землю, не повредив крыши домов 🥥 ⠀ Телефоном нашей кокосовой службы на острове #Самуи я поделюсь) Записывайте, вдруг пригодится 👉 Bao-Yaw 087-271-3966 🥥 ⠀ А если ещё какие полезные люди в Таиланде вам будут интересны, дайте знать в комментариях. Я с удовольствием дам вам контакты своих проверенных опытом ребят. Пусть и вам окажут услугу! Хорошего дня 👋😊

A post shared by Марина • Самуи • Таиланд (@samuiblog) on

Якщо ви вирішите відкрити свій бізнес в місцевому пальмовому гаю, то крім своєчасного покосу трави та обробки території від комах на вас ляже відповідальність ще й за голови відпочиваючих. З будь-якої з високих пальм на них можуть впасти кокоси. Щоб цього не відбувалося, періодично покладається викликати спеціальну службу.

 • Приїжджає бригада, яка спритно піднімається на пальми і починає їх «чистити». Вартість такої послуги — 300 бат з дерева (це приблизно $ 10). І мотузка хлопцям потрібна зовсім не для підстраховки, а щоб акуратно спускати кокоси на землю, не пошкодивши дахи будинків.

6. На тайський пляж можна потрапити через готель. Майже завжди

https://www.instagram.com/p/BoOF9u1BqVm/

Майже вся перша лінія узбережжя в Таїланді забудована готелями. Із-за цього багато туристів задаються питанням, як потрапити на пляж. В принципі, практично всі спокійно проходять через територію готелю. Головне при цьому — вести себе тихо і не порушувати спокій мешканців. А ще краще прямо на вході відразу запитати, де тут у них пляжний ресторан. У Таїланді майже всі готелі мають кафе на березі, і пообідати там може будь-який бажаючий.

 • Нещодавно у нас одну даму не пустили. Як пізніше з’ясувалося, вона була не одна, а з бабусею, сестрою і дітьми 3: шум-гам, надувні круги… Менеджеру готелю дана група не сподобалася, і наступного разу він відмовив їм у проході на пляж. Чи має він на це право? Так, має. Пляжі в Таїланді хоч всі і загальні, а від готель — це вже приватна територія.

7. У сезон дощів — особлива техніка безпеки

https://www.instagram.com/p/Bn0gVsellr_/

Щоб пережити сезон дощів в Таїланді, потрібно дотримуватися цілий ряд правил. У число життєво необхідних промов на цей період входити гумове взуття, дощовик, спрей від комарів і водонепроникні чохли для техніки. А ще на годину дощів краще відмовитися від поїздок на скутері: мокрі дороги можуть бути надто слизькими для недосвідченого водія.

 • Не йдіть вбрід по каламутній воді. У таких потоках може плавати все що завгодно. Куди б ви не поспішали, пам ” ятайте про власну безпеку. Не стійте під деревами або ненадійними конструкціями. В проливний дощ гілки з кокосами мають високий шанс впасти вам на голову. Дивіться по сторонах і оцінюйте ризики.

8. Тайці спокійно ставляться до запізнень

View this post on Instagram

Это раньше я наивная думала, что тайцы безответственно опаздывают только на свою работу, но нет! Они даже за своими деньгами почему-то не торопятся 🤷‍♀️ Неделю назад мы меняли на даче солинатор у бассейна. Нам его за один день починили. А вот за деньгами неделю приехать не могут. 😁 Ладно бы сумма небольшая была . Но тут целых 11.500 бат (350$). Кто-то за такие деньги месяц работает, а тут делают вид что забыли про них 🤔 Странные они в общем, но милые, пусть иногда и безответственные. За все время что живу на острове Самуи, я уже привыкла к их поведению, поэтому ничему не удивляюсь 💪😅 . Кстати, красных клопов (вчерашнее фото) мы вытравили службой pest сontrol 💨 На вопрос «кто это был?» я получила ответ – ЖУКИ. На вопрос «какие?» служба ещё и удивилась – «ты что не видишь что ли? они же КРАСНЫЕ» 🙄😆 #такие_милые_тайцы

A post shared by Марина • Самуи • Таиланд (@samuiblog) on

Туристам, що приїхали з міст, де день розписаний буквально по хвилинах, зазвичай нелегко звикнути до того, що місцеві жителі не люблять поспішати. До будь запізнень вони зазвичай ставляться філософськи: все одно робота нікуди не дінеться.

 • Тиждень тому ми міняли тепловий насос біля басейну. Нам його за один день полагодили. А за грошима тиждень приїхати не можуть. Нехай сума невелика була. Але тут цілих 11 500 бат ($ 350). Хто за такі гроші місяць працює, а тут роблять вигляд, що забули про них. Дивні вони, в загальному, але милі, хай іноді і безвідповідальні.

9. Комах їдять як насіння

https://www.instagram.com/p/Bnjac3sBFPU/

Поїздка в Таїланд — відмінний спосіб познайомитися з місцевою кухнею. І це не тільки всілякі фрукти і тайська локшина. Вам напевно спробують запропонувати тутешні делікатеси типу смажених личинок мух і сарани. Кажуть, що таке частування навіть корисно: у комах міститься багато білка і кальцію.

 • Які вони на смак? Смажені коники дуже схожі на чіпси. Цвіркуни — на солоні крекери, a гусениці — на насіння. Відмінна закуска, до речі. Рекомендую.

10. Абсолютно така ж. Але інша

https://www.instagram.com/p/BkzxFyyF72k/

У Таїланді часто можна почути вислів same-same but different. Дослівно воно означає «те ж саме, але інше». Приміром, підете ви в магазин за новою сукнею, покажете продавцю фото, а він принесе вам абсолютно не схоже і скаже: «Сейм-сейм, бат диферент». Така ж ситуація може скластися і в перукарні, і в салоні краси, і в кафе.

 • Сьогодні в кафе я замовила спагетті карбонара, і коли мені принесли тайську локшину з сосисками, як ви думаєте, що вони сказали? А це наше фото з архіву 2011 року. Тоді ми хотіли завести хаскі, а отримали собаку зовсім іншої породи. Сейм-сейм, бат диферент.

11. Замість хліба — салапао

https://www.instagram.com/p/Bp9de-inHgD/

У тайської кухні немає звичного нам хліба. Замість нього тут готують особливі булочки на пару. У Китаї їх називають «баоцзи», а в Таїланді — «салапао».

 • Начинка у цих булочок буває різна. Але я люблю зі свининою. Салапао досить просто приготувати і вдома, якщо раптом на вашій тайської вулиці не виявилося лотка з булочками. Готуються вони приблизно як наші пиріжки, тільки в кінці не печуться в духовці або смажать в олії, а варяться в пароварці.

12. Багато спокійно носять одяг з чужого плеча

View this post on Instagram

Когда моя тайская соседка завела кур, я удивилась не сильно. Но когда она открыла магазин секонд-хенд, я сказала «Вау! И ты думаешь это гуд бизнес?» 😳 ⠀ Она ответила — Ты что! В Таиланде секонд-хенд очень популярен. В таких магазинах отовариваются не самые нищие, а люди среднего достатка. ☝️ Зачем тратить сотни долларов на брендовые вещи? Можно же купить слегка потрёпанный оригинал со скидкой 70-80% 👍 ⠀ Да, тайцы ни разу не брезгливый народ, как и я собственно)) Может я бы и покупала б/у вещи , не знаю. Никогда не пробовала. А вы? Оно того стоит? ⠀ Ну а на фото #моя__Саша в бутике Uniqlo выбирает себе пуховик под цвет глаз. Куда она собралась, об этом мы узнаем чуть позже😉

A post shared by Марина • Самуи • Таиланд (@samuiblog) on

У Таїланді секонд-хенді користуються величезною популярністю. Причому в таких магазинах отоварюються не найбідніші верстви населення, а люди середнього достатку. По-перше, тайці — зовсім не брезгливый народ, а по-друге, багато хто з них щиро не розуміють, навіщо витрачати шалені гроші на одяг, яка в тропіках може швидко прийти в непридатність.

 • Коли моя тайська сусідка завела курей, я здивувалася не сильно. Але коли вона відкрила магазин секонд-хенд, я сказала: «Вау! І ти вважаєш, це гуд бізнес?» Вона відповіла: «Ти що! Навіщо людям витрачати сотні доларів на брендові речі? Можна ж купити злегка пошарпаний оригінал зі знижкою 70-80 %».

13. Чим більше живіт, тим вище достаток

https://www.instagram.com/p/BnSuZMzFrVU/

Великий живіт в Таїланді — своєрідна ознака достатку. На думку місцевих жителів, він показує, що людині не доводитися постійно бігати, метушитися, щоб добути хліб насущний.

 • Чоловік у мене далеко не стрункий, і часто місцеві чоловіки, ляскаючи його по животу, примовляють: «Пумпуой». Я довго зрозуміти не могла, що це означає. І ось одного разу мені пояснили: виявляється, багато худі тайці заздрять Олегу. Кажуть: «Добре живеш, смачно їсть». А чоловік не розуміє цього і все худне.

14. У тайських будинках немає передпокоїв

https://www.instagram.com/p/BowgWg6BOaI/

При вході в житлове приміщення ви одразу потрапляєте у вітальню. А свої парасольки, дощовики і взуття годиться залишати за межами будинку — на відкритій терасі або прямо біля порогу.

 • Я вже звикла до такого стану справ. Це навіть зручно. А ось до чого я ніяк ще не звикну, так це до того, що в моїй взуття часто хтось починає жити. Вісь на цьому фото ви бачите, хто оселився в моєму черевику на вулиці?

15. «Дерев’яні яблука» від застуди і печії

View this post on Instagram

На моем предыдущем фото многие заметили необычный чай и стали задавать вопросы )😊 Что это я такое вкусное пью? ⠀ Это Чай Матум (деревянное яблоко)👍 Слышали про него? ⠀ В своё время я и знать не знала об этом напитке, пока гости нашей дачи @samuihotel не стали собираться в Россию. Помимо сувениров и кокосового масла они скупили почти весь матум в супермаркете. 👀 Холода и вирусы скоро. Надо запасаться витаминами! 🌿 ⠀ Этот напиток готовят из плодов дерева Матум и применяют для ✔️ для борьбы с простудными заболеваниями (для лечения острых респираторных заболеваний, в качестве мощного антивирусного средства) ✔️ плоды Матум помогают восстановить микрофлору кишечника, справиться с гастритом, изжогой ✔️ улучшает обмен веществ ✔️ укрепляет иммунитет ✔️ для улучшения и стабилизации аппетита ✔️ для улучшения мозгового кровообращения ✔️ для очищения и укрепления сердечно-сосудистой системы. ✔️ для лечения ОРЗ, вирусных инфекций, простудных состояний, бронхитах, пневмонии, затяжном хроническом кашле, ринитах, синуситах, ангинах, гриппе. ⠀ 👌 Как приготовить? Я завариваю 4-5 долек в кувшине. Настаиваю 15-20 мин и пью. Иногда горячий, иногда со льдом. Можно также по вкусу добавить мёд или мяту. Саше тоже нравится этот вкус – как компот из сухофруктов 😋 ⠀ Часто зимой болеете? Тогда ищите Матум во всех супермаркетах Таиланда в отделе специй или чая. Стоит он ,кстати, недорого – около 80 бат 🌿 Упаковку показала в сториз **

A post shared by Марина • Самуи • Таиланд (@samuiblog) on

Цей місцевий лікарський засіб — чай матум («дерев’яне яблуко»). Його готують з плодів однойменного дерева і застосовують для боротьби з простудними захворюваннями, при проблемах зі шлунком і кишечником, а також для зміцнення судин. А ще місцеві жителі стверджують, що такий напій покращує обмін речовин і зміцнює імунітет.

 • Часто взимку вболіваєте? Тоді шукайте матум у всіх супермаркетах Таїланду у відділі спецій або чаю. Коштує він недорого — близько 80 бат. Як приготувати? Я заварюю 4-5 часточок в глечику. Настоюють 15-20 хвилин і п’ю. Іноді гарячий, іноді з льодом. Також можна додати мед або м’яту. За смаком схоже на компот із сухофруктів.

16. Зустріти змію — хороша прикмета. Мирно розійтися з нею — ще краще

View this post on Instagram

Чёрных кошек в Таиланде не видела, а вот если зелёная змея переползает вам дорогу, так это к удаче и хорошим новостям. Моя личная примета, проверенная временем) 🤞😁 . Знакомьтесь! На фото полоз зеленый — Ahaetulla prasina (Oriental Whip snakes)🐍 Thai: (ngu kieo hua ching chok pa) Семейство Ужеобразных. Их длина бывает до 190 см 😱 и обитают они по всему Таиланду. Днем эти змеи живут на деревьях и кустарниках. Питаются лягушками, ящерицами, птицами. ❌ Опасность? Эти змеи из семейства ядовитых, но они не опасны для человека, так как маленькая пасть при укусе не даст телу достигнуть ядовитых зубов, которые расположены глубоко внутри челюсти этого полоза. Яд токсичен только для лягушек/птиц/гекконов. 🦎 Я уверена, многие из вас в Таиланде видели эту зеленую змею, просто вы не признали ее. Она в кустах сливается с зеленью и травой 🌱 В общем, я вас предупредила! Не падайте в обморок при встрече со змеями. Они сами вас боятся и если их не трогать, то быстро уползают в кусты.🐍🌿 #samui_zoo

A post shared by Марина • Самуи • Таиланд (@samuiblog) on

Такі змійки живуть по всьому Таїланду і можуть досягати 190 см в довжину. Це зелені полози. Зазвичай вони живуть у кущах, зливаючись з зеленню і травою. Подібні змії належать до родини отруйних, але не вважаються небезпечними для людини. Їх отрута токсичне тільки для дрібних жаб, птахів і геконів, якими полози, власне, і харчуються.

 • Чорних кішок в Таїланді не бачила, а якщо зелена змія переповзає вам дорогу, так це до удачі і гарних новин. Моя особиста думка, перевірена часом. І не падайте в непритомність при зустрічі зі зміями. Вони самі вас бояться і, якщо їх не чіпати, швидко тікають в кущі.

А вам доводилося бувати в Таїланді? Що ще цікавого і незвичайного ви помітили?

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Вербицький Юрій: “Причина смерті – львів’янин”. Пам’яті Небесної сотні

Вербицький Юрій 51 рік, сейсмолог, кандидат фізико-математичних наук – м. Львів «Причина смерті — львів’янин», ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh