Запаси “пакетів малюка” неухильно скорочуються, з’явилася інформація, що в українських медустановах їх вистачить лише до кінця червня. Нині їх налічується 14,7 тис. одиниць, чого за поточного рівня використання у 3,5 тис. пакетів/місяць вистачить ще більш ніж на 4 місяці.
Про це повідомили у Мінсоцполітики. Там зазначили: дефіциту, проте, через це очікувати не варто.
“Початок тендеру на закупівлю “пакетів малюка” заплановано на кінець березня. Щоб уже до кінця квітня підписати договір із майбутнім постачальником”, – запевнили там.
При цьому в міністерстві зазначили: наразі спостерігається стала тенденція до того, що батьки новонародженої дитини обирають не “пакет малюка”, а грошову компенсацію за нього. Так:
- 2022 року 74% усіх батьків обрали гроші;
- у 2023-му таких вже 82%.
“Це може пояснюватися більшою потребою сімей саме у грошах. Або тим, що батьки готуються заздалегідь до народження дитини та вже мають усі необхідні речі”, – пояснили у міністерстві.
“Пакет малюка” можна отримати, навіть виїхавши за кордон. Так, заступник міністра соціальної політики Уляна Токарєва повідомила, що українці, які вимушено виїхали за кордон, не втрачають можливості отримати “пакет малюка”. Проте лише за дотримання певної умови.
Йдеться про те, що сім’я має направити до управління соцзахисту населення за місцем попереднього проживання в Україні відповідним чином засвідчений пакет документів. Зокрема:
- Заява;
- свідоцтво про народження.
“Якщо ж ми говоримо про людей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, і в їхньому житті відбувається народження дитини, то перша порада – виїжджати з цих територій. І вже на новому місці оформляти отримання компенсації або бебі-боксу”, – підсумувала Токарєва.
Нагадаємо, раніше набори першої необхідності, які видавалися матерям як подарунок від держави, намагалися продати дешево на платформах онлайн-оголошень.