Новини з Австрії

В Австрії уряд хоче заборонити підвищення вартості орендної плати за житло

Парламентські фракції правлячих партій австрійського парламенту продовжують вести переговори щодо вищо межі орендної плати. Вони поки що в безвиході, але міністр фінансів Магнус Бруннер все ж таки бачить можливість досягнення угоди.

«Я, безумовно, бачу шанси на те, що угоди все ж таки буде досягнуто», — заявив міністр фінансів Магнус Бруннер у фойє для преси після засідання Ради міністрів у середу. Каменем спотикання у переговорах досі є те, що політична партія ÖVP хоче поєднати зниження цін на оренду зі звільненням податку на передачу нерухомості у розмірі 500 000 євро, що не сподобалося Зеленим.

У 2022 році ціни на оренду пропонованих квартир зросли в середньому на 4,8 відсотка в порівнянні з попереднім роком і зараз становлять 14,5 євро за квадратний метр. За квартиру площею 70 квадратних метрів потрібно заплатити орендну плату у розмірі 1012 євро. Найдорожчі місця для оренди у Відні, Тіролі, Форарльберзі та Зальцбурзі. За середню квартиру тут потрібно платити до 1150 євро. Схід Австрії, як і раніше, найдешевший. У Бургенланді орендарі мають платити в середньому 700 євро за 70 квадратних метрів, у Каринтії, Нижній та Верхній Австрії та Штирії орендна плата сягає 850 євро.

Незалежно від того, чи орендуєте житло чи володієте власністю, поточні витрати є відносно високим тягарем для більшості опитаних, і це ще більше збільшилося в порівнянні з попереднім роком. Понад чверть (28%) витрачають від 30 до 50% бюджету домогосподарств на житло.

Однак швидкого рішення про введення верхньої межі оренди поки що не видно. Згідно з чинним законодавством, якщо уряд не вживе жодних заходів, базова орендна плата з прив’язкою до інфляції для новопідписаних  контрактів може бути збільшена ще на 8,6 відсотка з квітня, після того, як вона зросла майже на 6 відсотків у попередньому році. Підвищення застосовується з квітня для новоукладених контрактів та з травня для існуючих контрактів. Орендна плата різних категорій також продовжуватиме зростати на 5 відсотків з липня без угоди.

Уряд все ще може запобігти цьому за законом, але в нього дуже мало часу, щоб зробити це.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України