Війна РФ проти України

Байратари патрулюють не лише Донбас, а й південь, і північ України – Наєв

У ЗСУ ударні безпілотники Bayraktar TB2 понад півроку виходять на бойове чергування, а їхні екіпажі готові завдавати ударів вдень і вночі

Про це в інтерв’ю ВВС News Україна розповів генерал-лейтенант Сергій Наєв, командувач Об’єднаних сил ЗСУ. 26 жовтня Україна вперше застосувала ці безпілотники на Донбасі.

“Вони знаходяться на бойовому чергуванні ще з весни цього року, коли було посилення батальйонно-тактичних груп Росії (біля кордонів України та в Криму. – Ред.). Проводили розвідку та тренування”, – розповів генерал Наєв.

За його словами, українські “Байратари” з березня 2021 року “показали свою ефективність для розвідки та давали практичні дані про противника”.

“Вони патрулюють не лише Донбас, а й південь і північ України. Літали у квітні, а також, коли були [російсько-білоруські] навчання “Захід-2021”. Там, де зростає рівень військової загрози, Збройні сили України застосовують весь свій спектр озброєнь, у тому числі і “Байрактари”, – пояснив Сергій Наєв.

Після першого бойового застосування “Байрактара” на Донбасі 26 жовтня, коли боєприпас з ударного дрону вразив гармату так званої “1-ї Слов’янської бригади ДНР”, але при цьому розрахунок вижив, у медіа з’явилися припущення, що тоді використали “навчальну ракету”.

“Байрактар” застосували за рішенням генерал-лейтенанта Павлюка (командувача ООС на Донбасі. – Ред.), тому треба запитувати його. Але точно знаю, що навіть “Байратари, які ведуть розвідку, завжди піднімаються у повітря з бойовим боєкомплектом”, – розповів Сергій Наєв.

Відомо, що у ЗСУ 12 “Байракторів” – це два комплекти по шість літальних апаратів, кілька станцій управління та кілька сотень боєприпасів до них.

“Коли Україна закупила ці комплекси, то відбулася і відповідна підготовка персоналу для них. Наразі всі екіпажі “Байракторів” готові до розвідки вдень і вночі, а також бойового застосування – також вдень і вночі”, – зазначив генерал Наєв.

За його словами, “Байратари” будуть застосовуватися там, де необхідне посилення”.

“Є вся інфраструктура для них, органи управління та відпрацьовані питання взаємодії з іншими силами”, – додав Сергій Наєв.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України