Авторські статті

Барикади є лише одним із прикладів незвичайних інновацій

Щоденна газета Великобританії «The Guardian» вважає українських демонстрантів – середньовічних лицарів з їх катапультами і золотими унітазами інноваційними протестуючими.

«Рух за демократію в боротьбі з урядом Віктора Януковича організований і винахідливий», – пише видання, маючи на увазі заміну статуї Володимира Леніна на унітаз і носіння обладунків на вулицях Києва.

Нагадаємо, що кілька днів тому на постаменті демонтованого зусиллями учасників акцій протесту пам’ятника вождю пролетаріату в українській столиці з’явився золотий унітаз.

Описуючи незвичайну організованість «жителів» Майдану, «The Guardian» подивовується, як «без всякої видимої організаційної структури ланцюжок людей формує гору, піднімаючи мішки з піском і снігом, поки вони не досягли вершини» і т.д. І так до тих пір, поки «за приблизно 15 хвилин величезна барикада не була сформована в п’ять метрів у висоту – остання в серії гігантських стін снігу, які блокують табір протестувальників з усіх боків».

«Барикади є лише одним із прикладів незвичайних інновацій, які протестуючі застосували в їх боротьбі проти уряду Віктора Януковича протягом останніх двох місяців», – пише ЗМІ, додаючи в так званий список інновацій майданівські їдальні, снігоприбиральну діяльність, патрулювання «в зоні, де не було жодного поліцейського».

«Коли протести вилилися в насильство, дисципліна і інновації не менш вразили, – пишуть британці. – Катапульта була побудована, щоб відправити палаючі снаряди в поліцейські шеренги… Люди з’явилися в саморобних обладунках, що нагадують середньовічних лицарів».

«Запеклі зіткнення, можливо, закінчилася на даний момент, але важко зрозуміти, як Янукович зможе ліквідувати барикади і повернути центр столиці. Його найкращим варіантом може бути відсидітися до весни, коли сніг і мішки з піском розтечуться. Але до того часу, протестуючі, ймовірно, придумають щось інше», – вважають у виданні.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.