Авторські статті

Бандитська влада фактично влаштувала полювання на активістів Майдану, але чим сильніша дія – тим сильніша протидія

“Сьогодні усіх сколихнула новина про побиття журналістки, активної громадської діячки й активістки Майдану Тетяни Чорновіл. Прокуратура вже намагається кваліфікувати це як хуліганські дії, хоча насправді це очевидний замах на вбивство. Влада відверто й усіма силами демонструє повне зухвальство і цинізм. Звірства режиму зачіпають уже не лише активістів Майдану, а й їхніх дітей, їхніх рідних і близьких. Влада має негайно зупинитися, бо вона забуває відому істину, що чим сильніша її каральна дія – тим сильнішою буде протидія народу”.

Про це заявив лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок 25 грудня 2013 року на брифінгу в прес-центрі Штабу національного спротиву, присвяченому масовим репресіям та бандитським нападам на активістів Майдану в різних регіонах України.

Олег Тягнибок зазначив:

“Зараз на Майдані основне гасло – “Банда і міліція – одна коаліція!” І це дійсно так. У цей момент наші активісти фактично відбивають авто з дровами і продовольством для Майдану у працівників Державтоінспекції, які викликали слідчо-оперативну групу, аби розслідувати – вдумайтеся! – “походження цих дров”. Причому сьогодні вночі таких випадків було кілька. Підтверджується припущення про план влади заморити Майдан голодом і холодом.

До наших рук потрапив документ про “забезпечення громадського порядку під час виконання судових рішень про розблокування вулиць у центральній частині Києва”. У документі дуже ретельно розписано, хто саме, які служби і що повинні робити. Фактично це вказівка щодо того, як саме розганяти акції протесту, аби не дозволити мирним мітингувальникам висловлювати свою позицію. Цей документ датований 11 грудня – вже після намагання вдруге розігнати Майдан. Тобто репресії влади, попри її “миролюбні” заклики, тривають.

Також сьогодні відбувається закрите засідання Кабміну. Зокрема, на страшенно утаємничене засідання не пропустили нашого представника – народного депутата від ВО “Свобода” Ігоря Швайку. Хоча раніше йому вдавалося потрапити на засідання Кабміну, сьогодні урядовці наглухо закрилися – либонь, розкрадають рештки б’юджетних коштів наприкінці року.

Але звісно, що сьогодні усіх сколихнула новина про побиття Тетяни Чорновіл. Прокуратура вже намагається кваліфікувати це як хуліганські дії, хоча насправді це очевидний замах на вбивство. Влада відверто й усіма силами демонструє повне зухвальство і цинізм. Відповідальність за це звірство, як і за побиття й переслідування десятків активістів, лежить на міністрі Захарченкові і Генпрокуророві Пшонці. Але фактично за цим стоїть саме президент Янукович. Бо тим, що їх не відсторонили від виконання посадових обов’язків ще після кривавих подій на Майдані й на Банковій, їх цією безкарністю по суті благословили на подальші звірства. Якби Янукович публічно бодай слово вимовив про відповідальність міліційного міністра, генпрокурора, провокаторів-“тітушків” – можна упевнено сказати, що цього звірячого побиття Тетяни Чорновіл та инших подібних випадків не було би. Саме через безкарність силовиків і бандитів, що ходять вулицями, це і відбувається.

Ось лише невелика частина хроніки злочинів і терору, який відбувається з благословення режиму:

Львівщина. 9 грудня у Львові на вулиці схопили фотографа і активіста Майдану Олега Панаса. Заарештували на 2 місяці. Засудили на 3 роки умовно.

10 грудня головний міліціянт Львівщини Олександр Рудяк вручив повістку на допит в прокуратуру народному депутату, співголові Львівського регіонального штабу національного спротиву Ірині Сех. Вона розповіла, що прокуратура порушила кримінальну справу через мітинг, який відбувся у неділю, 8 грудня, на львівському Евромайдані.

11 грудня на допит у цій же справі ходив співорганізатор Львівського Майдану Василь Молдован. 18 грудня Василя Молдована та инших активістів викликали на допит до Головного управління МВС України у Львівській області..

Житомирщина. Депутату Корольовської районної ради Максиму Вілівчуку та депутату Житомирської міської ради Сергію Онищуку понівечили автомобілі, голові Житомирської міської організації Віктора Брокарєва побили авто, пошкодили двері в квартиру, розмалювали під’їзд погрозливими написами, надіслали листи з погрозами доньці та її подругам. Також надійшов лист із погрозами секретарю міської організації “Свободи” Анастасії Синьківській.

Київ. Спалено авто свободівця Віктора Поштаря, яким він забезпечував перевезення провізії на Майдан.

Херсонщина. Увечері 27 листопада 2013 року в Херсоні невідомі особи підпалили автомобіль голови обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, помічника-консультанта народного депутата України Олега Панькевича Олега Гаврилка.

Харківщина. 12 грудня 2013 року близько 1-ї години ночі на Харківщині невідомі підпали авто народного депутата України від ВО “Свобода” Ігоря Швайки. Транспортний засіб згорів ущент і не підлягає відновленню – залишився тільки кузов.

І це – тільки поодинокі приклади. Наголошу: не караючи злочинців, влада їх заохочує. Це дуже нагадує ті кримінальні розборки 90-х років, бо інакше ці бандити, які захопили владу в державі, не вміють мислити.

Ми вимагаємо від ГПУ негайного й об’єктивного розслідування усіх справ, що стосуються побиття й терору проти громадян, що беруть активну участь в акціях протесту проти антиукраїнського режиму, зокрема замаху на вбивство Тетяни Чорновіл. Є відео, на ньому видно обличчя тих, хто напав на неї. І, до речі, на Бориспільській трасі повно всіляких пристроїв стеження. Тож якщо вже і цього разу міліція ефективно не розслідує цей кричущий злочин – усі побачать, що це за міліція і що це за правоохоронні органи! Коли треба заарештовувати і тягати на допити активістів Майдану – будь ласка, а коли знайти бандитів, що діють під прикриттям влади – це завжди розтягується на роки.

Ця влада має зупинитися. Президент повинен негайно відправити у відставку бандитський уряд Азарова. Міністра МВС Захарченка – невідкладно у відставку! Негайно припинити кримінальне переслідування активістів! На разі закон, ухвалений нічого не дає. Ви знаєте історію Павла Мазуренка, якого побили міліціянти після чого він помер. А судмедекспертиза встановила “двосторонню плевропневмонію”, дивним чином не зауваживши черепно-мозкові травми.

Оце – справжнє обличчя нинішнього режиму, який благословляє терор. Влада влаштувала полювання на активістів Майдану, бо сподіваються нас залякати. Але вона забуває відому істину, що чим сильніша її каральна дія – тим сильнішою буде протидія народу!”

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України