Багато хто сьогодні задаються проклятим питанням, чому ми, росіяни (москвичі), так не можемо?

А ви багато бачили прапорів своєї країни, вивішених з вікон будинків і машин? Багато бачили прапорів Росії в руках молодих і всяких інших людей?

Ми радше на паркані сусіда слово з трьох букв намалюємо, ніж триколор на своїй щоці.

Ви бачили в Росії хоч раз 100 тисяч осіб або хоча б 50 тисяч, хором співають національний гімн? Бачили взагалі у нас хоч одну будь-якого розміру групу людей за цим сакральним (без сміху) заняттям? Ну хіба що по телику рази чотири на рік у виконанні державного хору трьох-чотирьох сотень шахраїв і злодіїв. Та й то половина з них слів не знає.

А ви самі ці сталінсько-михалковського латані перелатані вірші напам’ять знаєте? Хоч раз було бажання виконати вголос?

За всі чотири дні на Майдані я не бачив жодного п’яного. Не чув жодного матюка. Люди посміхаються один одному як брати і сестри, вони відчувають зв’язок, вони близькі, рідні один одному люди.

Де старі? На Майдані. Де діти й онуки? На Майдані. Де комуністи? На Майдані. Де націоналісти? На Майдані. Де футбольні фанати? На Майдані. Де ліберали, школярі, студенти, робітники, інженери, артисти, теслі, торгаші, геї та гомофоби …? Всі разом (разом їх багато) на Майдані.

Ми всі балакаємо про національну ідею без втоми і толку. Тут, у Києві, вона на кожному розі. Чи не піти від Росії і не прийти до Європи, а просто жити, як вільні, поважають себе та інших, люди.

От скажіть, скільки днів протримався б при владі в Україні небудь чиновний силовик, при якому був відданий наказ б палити з вогнемета по школі із захопленими терористами сотнями дітей всередині? Та ні скільки. Жодного дня.

Я раніше по великодержавної дурості переживав через Криму, який “Микита по п’яні подарував хохлам”. А зараз ось прозрів до розуміння того, яким розумним і далекоглядним був Хрущов.

Хоч частина російської землі тепер має можливість жити в країні, а не в території, і має шанс бути людьми, а не населенням. І Неха живуть!

Сергій Лойко.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh