Новини з Австрії

Австрії загрожує хвиля протестів

Мега-демонстрації та протести заплановані для збільшення заробітної плати та штатів. Профспілка металістів у понеділок почала отримувати резолюції про страйк на заводських зборах по всій Австрії.

Якщо на наступних колективних переговорах 2 листопада не буде досягнуто згоди — профспілки металістів вимагають підвищення заробітної плати на 11,6% — з 6 листопада буде оголошено страйк.

На даний момент вихователі та співробітники дитячих садків уже страйкують

Їхня профспілка вимагає підвищення зарплати на 11 відсотків. На даний момент роботодавці запропонували підвищення заробітної плати на 2,5% плюс одноразову виплату у розмірі 1050 євро. У поєднанні із антиінфляційними заходами уряду це покриє інфляцію, стверджує сторона роботодавців.

З осені 2021 року співробітники дитячих садків, які все частіше стикаються з нестачею кадрів, кілька разів страйкували за покращення умов. Потрібно більше часу, грошей та персоналу.

Вплив протестів потенційно торкнувся майже 100 000 дітей та їхні сім’ї

11 відсотків: роздрібна торгівля також хоче підвищення зарплат на 11%. Боротьба за новий колективний договір (KV) для комерційних службовців розпочалася у вівторок, але до угоди ще далеко. Роботодавці вказують на складну економічну ситуацію у роздрібній торгівлі та хочуть «креативних» рішень щодо кваліфікації KV.

Йдеться про «справедливе та постійне підвищення зарплат», заявила головний переговорник профспілки Хельга Фіхтінгер (GPA).

Відповідь голови торгівлі WKÖ Райнера Трефеліка: «Цього року це буде дуже складний переговорний процес». Такої «множинної кризи» не було «вже 40 років». Переговори планується продовжити 9 листопада.

Марш протесту лікарів очікується 4 грудня

Віденська медична асоціація поки не хоче закликати лікарів до страйку. Наголошувалося, що вони не хочуть страйкувати у сезон грипу. Але натомість на 4 грудня заплановано марш протесту. На демонстрації лікарі хочуть наголосити на своїх вимогах.

Крім іншого, потрібно на 30% більше зарплат і на третину більше за персонал. “Нам цього достатньо”, – сказав голова “Курії лікарів” Стефан Ференці. Страйк буде можливим лише в тому випадку, якщо це дозволить ситуація із захворюваннями у Відні, пояснив Ференці. Але виключати таку ситуацію загалом не варто.

За матеріалами: https://www.oe24.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України