Здоров'я

50 сходинок: простий спосіб знизити ризик серцевих нападів

Підйом всього на 50 сходинок на день знижує ризик серцевих нападів та інсультів. Результати дослідження британських вчених були представлені у виданні Atherosclerosis, пише ScienceAlert.

В експерименті взяли участь 458 тисяч людей, за якими спостерігали 12 років. Результати показують, що такий підйом набагато корисніший за горезвісні 10 тисяч кроків.

Вчені кажуть, що сходи це дешевий і простий спосіб включити фізичні вправи в повсякденне життя. Підйом сходами не тільки покращує здоров’я серця, але й спалює вдвічі більше калорій, ніж ходьба, а також зміцнює легені та м’язи.

За словами вчених, підйом чи спуск сходами є безкоштовною та універсальною фізичною вправою, яку можна робити щодня. Для цього не потрібно використовувати спеціальне обладнання і такі вправи можна робити цілий рік. Для цього потрібно лише відмовитися від використання ліфта.

Вчені з’ясували, що якщо щодня долати хоча б 50 сходинок щодня, то це знижує ризик виникнення проблем із серцем на 20%. Автори дослідження вказують на те, що такі нетривалі фізичні навантаження значно покращують роботу серця та можуть сприяти запобіганню появі серцево-судинних захворювань.

Нагадаємо, що для того, щоб вчасно розпізнати ризики виникнення того чи іншого захворювання, необхідно звернутися до сімейного лікаря за консультацією, своєчасно проходити всілякі медичні огляди і, у разі необхідності, розпочинати лікування.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі актуальних наукових та медичних досліджень та має виключно інформаційний характер. Ця інформація не може бути підставою для встановлення діагнозу чи лікування. Якщо у вас проблеми зі здоров’ям, для встановлення діагнозу обов’язково зверніться до лікаря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України