ЄС|NATO

Дванадцятий пакет санкцій ЄС: торгівлі алмазами із Москвою більше не буде

Очікується, що цього року буде ухвалено дванадцятий пакет санкцій ЄС проти Росії, який тепер також обмежить торгівлю російськими алмазами. Бельгія раніше чинила опір цьому, але, схоже, здалася.

Наразі ЄС працює над дванадцятим пакетом санкцій проти Росії. Це означає, що санкції знову будуть значно розширені. На даний момент вони включають, серед іншого, далеко заборону на імпорт сирої нафти, вугілля, сталі, золота і предметів розкоші, а також каральні заходи проти банків, фінансових установ і близько 1 800 осіб. За словами високопосадовців ЄС, торгівля алмазами з Росії тепер також буде обмежена.

Росія виробляє близько 30 відсотків світових поставок алмазів. Президент України Володимир Зеленський заявив про це парламенту Бельгії у березні 2022 року, невдовзі після початку вторгнення в Україну. Він закликав країну припинити імпорт алмазів із Росії. Більше того, такий каральний захід також сильно вдарить по Брюсселю. Тепер Королівство Бельгія, схоже, відмовилося від своєї позиції щодо блокади.

Той факт, що ЄС, на відміну від Великобританії, досі не оголосив про заборону імпорту алмазів та алюмінію з Росії, пояснюється незгодою Бельгії. Фламандське портове місто Антверпен з 16 століття було одним із найважливіших алмазних центрів світу. Росія, у свою чергу, вважається найбільшим у світі виробником алмазної сировини. У 2021 році виторг російської державної алмазодобувної компанії «АЛРОСА» склав 332 млрд рублів (близько 3,23 млрд євро).

Очікується, що новий пакет санкцій буде ухвалено цього року. Також може бути введена заборона на імпорт алюмінію та обмеження на експорт інших товарів, які також можуть бути використані у військових цілях. Повідомляється також, що багато з них було виявлено Україною в російських ракетах, зокрема мікрочіпи для холодильників.

Останній антиросійський пакет набув чинності у червні. Він включав каральні заходи проти інших людей і організацій, які підтримують агресивну війну Росії проти України, а також інструмент проти обходу вже введених санкцій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України