Життя в Італії, які змінять ваше враження про країну. Фото

Особисті спостереження про Італію, які стали дивовижним відкриттям і кардинально змінили враження про країну.

Мене звуть Оксана. В 2014 році я перїхала жити до Італії, в невелике містечко Бергамо. Після 4 років життя тут я тільки починаю відкривати для себе справжню Італію. Фраза “Усі дороги ведуть до Риму”, Колізей, Ромео і Джульєта, Казанова, “Коза Ностра”, піца, паста, “Ла Скала” – стандартний набір асоціацій з цією країною, які в першу чергу спадають на думку кожному туристові.

Я поділюся особистими спостереженнями про Італію, які стали для мене дивовижним відкриттям і кардинально змінили перші враження про країну.

У італійців особливе уявлення про відстані

За 10 годин можна перетнути усю Італію з півдня на північ – це всього 1 170 км. Тому відношення до відстаней тут помітно відрізняється від великих країн. 200 км і 2 години шляху з Мілану до найближчого пляжу в Лігурії – це дуже довго і далеко, справжня подорож! Поїхати “в місто” з села або передмістя, де і живуть більшість італійців – теж ціла подія, щодня на таке наважуються далеко не усі.

Любов до малої батьківщини

Захоплює гордість італійців своїм походженням: при знайомстві вони в першу чергу назвуть своє село, потім провінцію і тільки в останню чергу країну.Причина, можливо, криється в генетичний пам’яті про часи, коли Італія ще не була єдиною державою, а була розрізненими герцогствами і графствами, республіками і королівствами на Апеннінському “чобітку”.

Італійська мова має безліч діалектів

У Італії налічується не менше 100 діалектів і відрізняються вони не просто “еканнями-иканням” або окремими словами, по суті, це різні мови. На в’їздах до населених пунктів часто можна зустріти 2 знаки – з назвою на італійському і на місцевому діалекті.

Я вивчила мову в університеті Бергамо і, розговорившись одного разу в Римі з вуличним художником, подумала: що за жaхлuва вимова, напевно, іноземець! Виявилось, корінний римлянин, просто говорили ми кожен зі своїм акцентом.

До речі, якщо творчість Шевченка – це еталон української мови, то для італійського це Данте Аліг’єрі: він написав свою “Божественну комедію” на основі флорентійського діалекту. Не дивно, що жителі Флоренції і сьогодні вважають свій діалект найкрасивішим і дуже ним гордяться.

Італія – ідеальна країна для літніх людей

У Італії дуже багато літніх людей. Італійці з нетерпінням чекають виходу на пенсію, коли нарешті можна буде перестати займатися нудною роботою і присвятити себе тому, що по-справжньому подобається: подорожувати, писати книги, відпочивати на морі. Чекати, до речі, доводиться все довше і довше, оскільки середня тривалість життя в Італії досить висока – 82 роки, пенсійний вік теж постійно зростає.

Якщо ви зустрінете в італійському місті красиву старовинну віллу з наймальовничішим панорамним майданчиком (видом на гори, озеро або море), можете бути упевнені на 99 %, що це будинок престарілих. Усе найкраще для тих, хто заслужив право на відпочинок. На думку самих італійців, їх країна ідеальна для щасливої старості.

Амбіції молоді не заохочуються

А ось для молоді можливостей в плані кар’єри не так багато. Найбільш амбітні після університету їдуть до Лондону, Берліну і навіть в Хельсінкі, в крайньому випадку – до Мілану. Нормою вважаються неоплачувані стажування, коли до 30-35 років тобі просто не платять (чи платять € 200-300 в місяць), люб’язно надаючи можливість набратися практики “за дякую”.

Офіційно до молодих підприємців в Італії відносяться люди у віці до 40 років, і тільки після цього можна вести мову про “справжню” кар’єру.

У Італії не квапляться нaроджyвати

Рішення нaрoдити дітей італійці приймають досить пізно. За даними Євростату,середній вік першого материнства в Італії в 2016 році склав 31,8 року, а першого батьківства – 35,3. Цікаво, що малюки частіше нaрoджyються у жінок після 40 років (близько 8 %), ніж у дівчат до 20 (всього 2 %). Яскравий приклад пізнього материнства серед італійок – актриса Моніка Беллуччі, яка уперше стала матір’ю в 39 років.

Ще один цікавий факт відносно дітей: в Італії не можна називати дітей іменами живих батьків.

Одружуються італійці теж пізно

Частенько рішення офіційно зареєструвати стосунки пари приймають тільки після того, як розділять спільні труднощі та нaрoдять двох-трьох дітей. Можливо, не останню роль тут грає той факт, що розлучатися за місцевими законами довго і дорого коштує.

Без дітей, за спільним рішенням і за окремого володіння майном процес займає близько року, з дітьми – від 3 років і при обов’язковій участі адвоката, послуги якого дорожчають за наявності додаткових суперечок між подружжям.

Рахунок у банку може відкрити не кожен

Відкрити рахунок у банку іноземцеві можуть тільки за рекомендацією родича або хорошого знайомого, який вже є клієнтом цього банку і може виступити гарантом. На запитання по телефону банк вам теж не буде відповідати. Інформацію нададуть, тільки якщо знають вас вже років 20 і можуть ідентифікувати по голосу, у будь-якому іншому випадку доведеться їхати у відділення і ставити усі запитання особисто.

Про відсотки по депозиту в Італії можна забути – італійські банки швидше візьмуть з вас комісію, якщо залишок на рахунку перевищить певну суму (перевірено на особистому досвіді).

У Італії по-справжньому інклюзивне суспільство

У країні створені усі умови для людей з обмеженими можливостями: люди у візках не сидять удома, а ходять у басейни і ресторани, їздять на море, займаються спортом і виховують дітей. При цьому в очах здорових людей, що спілкуються з iнвалiдами, не зустрінеш співчуття або жaлю: завдяки інклюзивній освіті тут з дитинства звикають до того, що людина може в чомусь відрізнятися від тебе, і це абсолютно нормально.

Місце на парковці, призначене тільки для певних груп людей, здоровий італієць не займе ніколи і ні за яких обставин.

Їжа суворо за розкладом

На півночі Італії ресторани відкриті тільки на обід (з 12:00 – 12.30 до 14:30) і на вечерю (з 19:00 до 23:00), в решту часу вийде лише перекусити сендвічем або салатом у барі. Якщо італієць не встиг пообідати до 14:30, то в 15:00 він вже їсти не буде, чекатиме вечері.

Цілодобових супермаркетів тут теж немає (принаймні мені не зустрічалися). Життя важливіше роботи, у тому числі для продавців і касирів. Їм так само як і усім іншим, важливо вчасно повечеряти з сім’єю і як треба відпочити в неділю. З тієї ж причини, якщо заклад відкрито в неділю, то, як правило, він зачинений в понеділок.

За вимкнення послуг телефонії вас можуть оштрафувати

При підключенні будь-якої послуги в Італії необхідно уважно читати договір і обов’язково уточнювати, у що вам обійдеться її вимкнення. Часто щомісячна абонентська плата, яка виглядає дуже привабливо, діє тільки перші 3 місяці або рік, а потім збільшується відсотків на 30.

У мене так було з домашнім Wi – Fi: через 12 місяців абонентська плата виросла з € 29 до 39, а щоб вимкнути сервіс при переїзді, потрібно було заплатити більше € 100 штрафу, оскільки не пройшло 2 роки з моменту активації. Те ж саме з сім-картами: якщо ви вирішите відмовитись від оператора раніше певного терміну, доведеться платити.

Бiде – обов’язкова складова уявлення італійців про гігієну

Без нього не обходиться жодна ванна кімната навіть в готелі з однією зіркою. Але найсмішніше, що виробники товарів для дітей придумали спосіб легко перетворити його в раковину для малюків – такій фантазії можна тільки позаздрити.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh