Новини з Австрії

Арнольд Шварценеггер і Ван дер Беллен — тепер партнери

У середу Федеральний президент Олександр ван дер Беллен прийняв Віденському Хофбурзі свого «важливого партнера» по захисту клімату Арнольда Шварценеггера. Колишній губернатор Каліфорнії закликав Австрію до додатка великих вольових зусиль для досягнення цілей щодо поліпшення клімату в світлі збільшення викидів парникових газів.

«Якщо хтось хоче скинути 20 фунтів ваги, а скинувши тільки 19, він повинен докласти додаткові зусилля», — сказав Шварценеггер. Ван дер Беллен також різко засудив тієї факт, що, згідно з останнім звітом про викиди, такі в Австрії збільшуються у третій рік поспіль. «Це протилежно тому, що потрібно», — сказав ван дер Беллен.

Шварценеггер також обговорив з федеральним президентом підготовку до «Всесвітнього саміту австрійців R20», який відбудеться у Відні втретє 28 травня. На заході обговорюватимуться питання фінансування і конкретна реалізація кліматичних проектів. Одним з напрямків є вплив забруднення повітря на здоров’я людини. «Кожен рік сім мільйонів людей помирають через забрудненого повітря», — сказав колишній губернатор Каліфорнії.

Ван дер Беллен і Шварценеггер вже давно є союзниками в боротьбі з наслідками зміни клімату. У своєму виступі на офіційному відкритті останньої кліматичної конференції COP24 в Катовіце, Польща, ван дер Беллен викликав до Шварценеггера до себе на сцену. «Можливо, це внесло невеликий внесок в успіх конференції», — сказав федеральний президент.

Як і до цього канцлеру Себастьяну Курцу, Ван дер Беллену відомим земляком був вручень подарунок еко-лижами, які були підготовлені спеціально для події R20. Від їх продаж в роздрібному секторі фінансуються проекти у рамках цього австрійського саміту.

Фото:APA/HELMUT FOHRINGER

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України