Авторські статтіТехно

Археолог: 70% скарбів Стародавнього Єгипту приховані під землею. Відео

Виявлення унікальних цінностей заважає законодавство: багато громадян при будівництві житла воліють замовчувати про знайдені артефакти, побоюючись, що у них можуть забрати землю.

Археолог, колишній міністр у справах пам’яток старовини Єгипту Захі Хавас впевнений, що у розпорядженні вчених знаходиться лише 30% єгипетських пам’яток, ще 70% скарбів Стародавнього Єгипту приховані під землею. Він стверджує, що сучасний Єгипет побудований на унікальних артефактах, а всі важливі знахідки Олександрії вчені нікого випадково. Цілком ймовірно, що чорний саркофаг або могилу Олександра Македонського незабаром знайде звичайний громадянин.

Однак не виключено, що він не повідомить про таку важливу знахідку, побоюючись втратити свої гроші, адже згідно з законом про захист культурної спадщини у нього можуть забрати придбану землю без матеріальної компенсації. Археолог вважає, що в законодавство необхідно внести відповідні корективи, які будуть влаштовувати і цікавити громадян, стимулювати їх надавати археологам посильну допомогу.

На початку місяця вчені на глибині 5 метрів в Олександрії виявили гігантський 30-тонний саркофаг з чорного граніту, віком близько 2000 років. Унікальна знахідка породила масу версій свого походження і призначення. Нещодавно його розкрили, виявивши усередині три мумії, розмитих каналізаційною водою. Ймовірно це останки трьох воїнів IV-III століть до нашої ери.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

  1. Сучасні єгиптяни до Древнього єгипту мають таке ж відношення, як “роССіянє” до Русі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.