Папа про важливість екуменічного діалогу для миру в Африці

«В якому значенні християнська благовість є доброю новиною для народів Африки?». Відповідь на це запитання Папа Франциск шукав у своєму слові, зверненому до делегації Organization of African Instituted Churches (Організації Церков, Заснованих в Африці), яка об’єднує різні християнські деномінації, що зродилися ще в колоніальний період. Це спільноти протестантського характеру, які розвинулися, сформувавши притаманні форми духовності й устрою.

Нездійснені обіцянки прогресу

Святіший Отець, вперше в суботу, 23 червня, приймаючи представників цієї організації, подякував їм за готовність зав’язувати тісніші стосунки з Католицькою Церквою. Він зауважив, що ці спільноти протягом своєї «відносно короткої історії», були позначені періодом боротьби за незалежність і подальшими зусиллями, спрямованими на те, щоб збудувати суспільства, що «характеризуються справедливістю й миром» та спроможні «захистити гідність розмаїття африканських народів».

«На жаль, – зазначив Папа, – обіцянка прогресу й справедливості, вміщена в цьому процесі визволення не завжди була дотримана, й багато країн ще досі далекі від миру та економічного, суспільного та політичного розвитку, який огорнув би всі сфери та надав всім громадянам умови для життя й відповідні можливості».

Існуючі виклики також стосуються труднощів, які зустрічають різні Церкви у здійсненні своєї місії «євангелізації, примирення і надання гуманітарної допомоги». «Зокрема, – додав Святіший Отець, – ви усвідомлюєте величезний виклик, який полягає в тому, щоб забезпечити стабільність, освіту та можливості працевлаштування для молоді, що становить значну частину африканських суспільств».

Відповідь Євангелія на виклики

«Фундаментальне запитання, на яке ми повинні відповісти, наступне: в якому значенні християнська благовість є доброю новиною для народів Африки?», – вів далі Папа, відповідаючи: «Перед обличчям відчаю злиденних, розчарування молоді, волання болю похилих віком і страждаючих, Євангеліє Ісуса Христа, якщо його передавати й жити ним, перекладається у досвід надії, миру, радості, гармонії та єдності».

За словами Святішого Отця, якщо ми переконані, що проблеми легше вирішити, вдаючись до «людських, культурних і матеріальних ресурсів континенту», то завданням християн є супроводжувати «всі зусилля, спрямовані на те, щоб сприяти мудрому й моральному використанню цих ресурсів». Особливо невідкладним є спільне заанґажування в те, щоб «підтримувати мирні процеси на різних теренах конфліктів», а також необхідність «конкретних форм солідарності з потребуючими».

«Більше, ніж будь-коли раніше існує необхідність того, щоб християни навчилися разом трудитися задля спільного блага. Хоч між нами існують значущі відмінності щодо питань богословської та еклезіологічної природи, існує також чимало сфер, в яких провідники та вірні різних спільнот християнської сім’ї можуть встановити спільні цілі й трудитися для добра усіх», – наголосив Папа.

Спільність цінностей

Глава Католицької Церкви звернув увагу на те, що африканські народи відзначаються «глибоким релігійним чуттям, відчуттям Бога-Творця і духовного світу». Хіба такі цінності, як родина, любов до життя, діти як Божий дар, пошана до похилих віком, – запитує він, – не притаманні всім нам, християнам? Саме вони, за його словами, можуть стати відправною точкою для того, щоб «висловлювати солідарність через міжособистісні та суспільні взаємини».

Сприяти мирному співіснуванню

«Особливим завданням християн в африканських суспільствах, – підсумував Папа, – є сприяти співіснуванню етнічних груп і представників різних традицій, мов та релігій, а виконання цього завдання часто зустрічає перешкоди, спричинені великою взаємною ворожістю. Також і через це, – сказав він, – хочу заохотити до інтенсивніших зустрічей та екуменічного діалогу між нами та з усіма Церквами».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh