Здоров'я

Англійська сіль: чи допомагає в схудненні і якими ще якостями володіє?

Англійська або епсомська сіль (назва за місцем, де її вперше виявили), виявляється, надзвичайно корисна для організму, завдяки своїм чудовим функції

У англійської солі багато назв, пов’язаних з її місцем добування, хімічним складом і іншими характеристиками. Природний матеріал вперше був виявлений на південному сході Англії, в місті Епсом, тому сіль відома як епсомська. У зв’язку з її смаковими якостями речовина називають гіркою сіллю. А ще можна почути такі терміни, як «сульфат магнезії» і «сульфат магнію».

В кінці XVII століття ботанік Неємія Грюї виділив сіль з води мінерального джерела і зрозумів, що при внутрішньому застосуванні, вона діє як проносне. Зовнішній вплив солі справило на нього ефект заспокоєння і розслаблення, басейни з мінеральною водою почали використовувати в курортному лікуванні. А епсомську сіль стали вивчати більш ретельно.

Чудодійна сіль

Епсомська сіль схожа на кухонну та вдає із себе біле розсипчасту речовину. До складу солі входить магній (Mg), який при окисленні металу і з’єднання його з вугільним ангідридом утворює так званий гіркозем. Але не будемо вдаватися в мало кому зрозумілу хімію, досить усвідомити, що всі ці природні перетворення дають нам корисну для організму англійську сіль. Вона витягує токсини з організму за допомогою магнію.

Потреба людини в магнії становить приблизно 400 мг на добу, в організм він надходить через їжу: рибу, горіхи, горох, коричневий рис і інші продукти. Сам організм не синтезує метал, тому їжа і ванни – єдині методи насичення магнієм. Метал, в свою чергу, взаємодіє з вуглецевими компонентами організму, які входять до складу токсинів, розчиняє їх і полегшує їх вихід.

За рахунок того, що епсомська сіль насичує організм магнієм, вона благотворно впливає на серцево-судинну систему, а також:

  • підвищує імунітет,
  • покращує стан шкіри, нігтів і волосся,
  • допомагає схуднути, за рахунок витягування вологи,
  • зніме набряки,
  • заспокоює нервову систему,
  • покращує сон і пам’ять,
  • знімає напругу в м’язах,
  • омолоджує, підвищуючи регенерацію і оновлення клітин.

Для отримання необхідної кількості магнію в організм потрібно приймати ванні з сульфатом магнезії.

Як правильно приймати ванну

Фізіотерапевти рекомендують проводити процедури через день, курсом по 10-15 ванн. За 15 хвилин до прийняття ванни випийте склянку води. У період детоксикації необхідно вживати по 2 літри чистої води на добу :

  • Заповніть ванну водою так, щоб в сидячому положенні рівень води доходив до лінії серця.
  • Температура води повинна бути близько 37 градусів, в цьому випадку корисні речовини вбираються краще.
  • Залежно від об’єму ванни, насипте не більше одного кілограма англійської солі, додайте для м’якості одну столову ложку харчової соди. Розмішайте до повного розчинення.
  • Ванну треба приймати 15-20 хвилин в сидячому положенні, щоб рівень води закінчувався в районі грудей. Можливо кілька разів зануритися в розчин з головою.
  • В кінці процедури облийтеся теплою водою, щоб змити сіль.

Лікарі рекомендують приймати ванну у вечірній час доби, перед сном. Бажано включити спокійну музику і забути про свої щоденні переживання і турботи. Після виходу з води треба відразу обернутися в м’який халат, щоб продовжити дію детоксикації через піт. Для заповнення рідини в організмі, можна випити трав’яний чай або воду.

Косметологічний ефект солі

За допомогою мінералу краси можна позбутися від вугрової висипки і поліпшити зовнішній вигляд шкіри. Англійська сіль додається не тільки в скраби для обличчя і тіла, вона додається в креми і масла. Після застосування даних засобів, шкіра стає рівною, пружною, чистою і еластичною. У посиленому темпі відбувається регенерація клітин, нормалізується кровообіг, активізується лімфоток, видаляються мертві клітини епідермісу, запускається вироблення колагену, нормалізується робота сальних залоз. Тобто відбувається омолоджуючий ефект.

Англійську сіль використовують також для лікування волосяного покриву голови. Вона позбавляє від лупи, прискорює ріст волосся і зміцнює волосяні цибулини. У домашніх умовах можна самостійно приготувати шампунь з епсонською сіллю. Для цього чайна ложка солі перемішується зі столовою ложкою шампуню, цим складом миється голова. Так само робиться маска і кондиціонер. Після пілінгу і насичення шкіри голови магнезією, волосся придбають блиск і обсяг.

Для якості процедур важливо вибирати англійську сіль без додавання ароматизаторів і барвників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України