Економіка

Американська компанія Avellana Gold збудувала на Закарпатті збагачувальну фабрику та відновила шахти з видобутку поліметалів

Міжнародна компанія Avellana Gold, що інвестує в розробку Мужіївського родовища поліметалів на Закарпатті, побудувала нову фабрику та відновлює шахти.

Про це повідомляє пре-служба компанії.

Мужіївське родовище поліметалічних руд не працювало понад 10 років. В 2016 році компанія Avellana Gold почала інвестувати в родовище, збудувала сучасний інженерний об’єкт для безпеки і екологічності подальших робіт з видобутку.

  • Загальний обсяг інвестиції – понад 150 млн доларів
  • 10 млн доларів податків на рік
  • Потужність – 500 тис. тонн на рік
  • 500 робочих місць

«Перша частина реалізації нашого проекту – це масштабний екологічний проект, адже завдяки спеціальній технологічній схемі відвали будуть очищені на 85-90% від важких металів. А замкнутий цикл виробництва дозволить повторно використовувати 85% води від потрібної кількості », – розповів Андрій Смолін, глава українського представництва компанії Avellana Gold.

Під час наступного етапу інвестиційного проекту Avellana Gold повністю відновить роботу Мужіївського родовища. Сучасна збагачувальна фабрика знизить потреби країни в імпорті цинку, свинцю і дорогоцінних металів.

«З виробничою потужністю проекту Avellana Gold 500 тис. тонн на рік, обсяги реалізації цинку повністю перекриють імпорт свинцю в Україну і на понад 50% – імпорт цинку. Ефективність видобутку дорогоцінних металів збільшиться майже вдесятеро в порівнянні з попереднім проектом розробки Мужіївського родовища », – зазначає Андрій Смолін.

Запуск збагачувальної фабрики забезпечить роботою близько півтисячі жителів регіону. «Один з напрямків роботи Avellana Gold – це розвиток місцевих громад, поліпшення інфраструктури, а також сплата податків до місцевого та державного бюджетів від 3,5 млн доларів на рік. Зокрема це плата за користування надрами, з якої майже 1 млн доларів залишиться в місцевому бюджеті, і ще до 500 тис. Надійде від податку на прибуток. В цілому прогнозовані фіскальні платежі працюючого підприємства становитимуть біля 10 млн доларів на рік », – підкреслює Андрій Смолін.

Avellana Gold – міжнародна інвестиційна компанія, що займається розвідкою і розробкою родовищ корисних копалин в Україні та країнах Східної Європи. У 2016 році компанія відновила реалізацію проекту Мужіївського родовища. Загальний обсяг інвестицій – понад 150 млн доларів. Компанія придбала підприємства «Карпатська рудна компанія» і «Західна геологорозвідувальна компанія», що володіють спеціальними дозволами на видобуток і розвідку поліметалічних руд в Західній Україні (Мужіївське, Берегівське і Квасівське родовища).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України