Україна поставила ПАРЄ на місце: влучна відповідь МЗС на випад асамблеї

Україна, зокрема Верховна Рада, не зобов’язана запрошувати спостерігачів ПАРЄ на вибори, так як організація втрачає свій авторитет.

Таку заяву зробила прес-секретар МЗС України Катерина Зеленко, передає “Укрінформ” пише.

“… У міжнародної міжурядової організації, якою є Рада Європи, існують тільки два органи, рішення яких є обов’язковими до виконання: це Комітет міністрів і Європейський суд з прав людини. А ПАРЄ є дорадчим органом відповідно до Статуту Ради Європи. Україна завжди з повагою ставилася до порад ПАРЄ і виходила з важливості імплементації таких порад”, – пояснила вона.

Однак, підмітили у відомстві, парламент не зобов’язаний запрошувати ПАРЄ спостерігачами за президентськими виборами.

“Асамблея у своїх правилах процедури зазначила, що спостерігати за виборами – це право Асамблеї. Але це зовсім не означає, що парламент зобов’язаний запрошувати ПАРЄ спостерігатиме за президентськими виборами”, – зазначила Зеленко.

Вона додала, що на сьогоднішній день у МЗС немає жодного звернення від цього дорадчого органу і підкреслила, що українським дипломатам зрозуміла мотивація парламенту, який вирішив не запрошувати спостерігачів від ПАРЄ.

При цьому прес-секретар підкреслила, що Україна не порушила жодного із документів Ради Європи, обов’язкових для виконання. У МЗС зазивали керівництво ПАРЄ до діалогу.

Як повідмлялося раніше, у вівторок, 2 липня, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій скасував запрошення спостерігачів від ПАРЄ на позачергові парламентські вибори 21 липня.

У відповідь на це президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є заявила, що Україна зобов’язана запросити спостерігачів від Асамблеї на парламентські вибори 21 липня.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh