Авторські статті

Аби розв’язати кризову ситуацію в державі, треба негайно обговорювати можливість реальної зміни системи влади

Парламент не може працювати у звичному режимі та розглядати запропонований порядок денний, вдаючи, ніби в країні нічого не відбувається. В Україні насправді не тільки триває протистояння на Майдані в Києві – протести проти чинної влади не припиняються у різних областях України. Тому треба негайно обговорювати можливість реальної зміни системи влади в державі. Про це 3 лютого 2014 року на Погоджувальній раді парламенту заявив голова фракції ВО “Свобода” у Верховній Раді України Олег Тягнибок.

Лідер націоналістів, звертаючись до керівника парламенту В.Рибака, наголосив, що зараз поки що чинна влада отримує активну підтримку з боку Кремля. У такий спосіб намагаються спровокувати громадянську війну в Україні, що надзвичайно небезпечно.

“Зараз в країні є протистояння не між українцями Сходу і Заходу, не між україномовними чи російськомовними, чи громадянами, які голосували за певну політичну силу. Нині є протистояння громади проти влади. І влада, яку підпирає Москва, зацікавлена розпочати у країні громадянську війну. Як приклад – шабаш зі створенням так званого Українського Фронту у Харкові, яким намагаються провокувати людей на протистояння між собою. Аби не допустити конфліктів, треба негайно обговорювати питання про можливість реальної зміни системи влади в державі. Тобто повернення до Конституції 2004 року.

Всеукраїнське об’єднання “Свобода” має багато застережень до цієї Конституції, однак ми готові проголосувати і підтримати законопроєкт №4180, бо саме це може стати виходом із небезпечної ситуації, що склалася в Україні. Це унеможливить узурпацію влади в Україні та призведе до якнайшвидшого перерозподілу владних повноважень – забере частину їх у Президента та перерозподілить їх між парламентом та Кабміном.

Що стосується закону про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування та покарання осіб-учасників мирних зібрань, який ухвалено кілька днів тому, то щойно депутати-свободівці Ігор Швайка та Олександр Мирний зареєстрували законопроєкт №4082, яким запропоновано внести зміни і доповнення до закону про декриміналізацію. Ми переконані, що треба усунути будь-які умови щодо звільнення людей, і лише тоді ця проблема буде розв’язана, бо ухвалений закон замість того, щоби розв’язати проблему, навпаки, ще більше поглибив її”, – зазначив Олег Тягнибок.

Голова ВО “Свобода” також констатував, що уряд і міністри, які виконують обов’язки, продовжують проводити таємні засідання, на які не допускають народних депутатів. “На одному з таких засідань окрім того, що ухвалено рішення збільшити чисельність і фінансування спецпідрозділів, зокрема “Беркута”, ще й вирішили розподілити величезну суму коштів – 2,4 мільярди гривень, передбачених на розв’язання проблем в регіонах. Однак уряд хоче забрати ці кошти і спрямовує їх на державні капітальні видатки, які розподіляє Кабмін. Очевидно, що ці кошти будуть спрямовані на боротьбу проти народу.

Також треба дати відповідь, на яких підставах майже усю зиму “Беркут”, инші спецпідрозділи та внутрішні війська – десятки тисяч силовиків – перебувають в урядовому кварталі. І скільки коштів йде на те, що влада блокує урядовий квартал.

Тому не варто робити вигляд, що нічого не відбувається в країні – треба негайно обговорювати питання конституційних змін”, – констатував Олег Тягнибок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України