Авторські статтіТехно

Фахівці спростували чутки про збої в мережі інтернет 11 жовтня

Експерти поспішили спростувати твердження про всесвітньому відключення інтернету і повідомили, що звичайна процедура не торкнеться нікого зі звичайних користувачів.

В останні дні ЗМІ активно просувають ідею про те, що 11 жовтня відбудуться глобальні збої в роботі світового інтернету, і нібито це може бути пов’язано з діяльністю самого користувача, так як корпорація з присвоєння доменних імен і IP-адрес (ICANN) буде міняти якісь ключі. Проте, фахівці спростували чутки про збої в інтернеті і повідомили, що для початку необхідно розбиратися в роботі самого інтернету, перш ніж що-небудь стверджувати.

За їх словами, ICANN дійсно буде проводити оновлення ключів доменного доступу, але це звичайна рядова процедура, яка відбувається приблизно раз в три місяці для того, щоб користувач зміг безпечно підключатися і переходити на сайти мережі інтернет. Самі ключі необхідні для того, щоб зловмисники не змогли перенаправити хибним викликом юзера на шкідливий або шахрайський сайт. Зазвичай процедура зміни таких ключів відбувається абсолютно непомітно для самого користувача або власника сайту, так як це жодним чином не порушує їх роботу і нічого страшного не станеться. Проте, корпорація вирішила повідомити громадськість про це, так як процедура загалом відбувається як зміна друку у нотаріуса: щоб упевнитися в достовірності документа, необхідно поставити на ньому свіжу печатку.

Таким чином, фахівці наполягають на тому, щоб користувачі не панікували і зберігали спокій, адже корпорація не прагне нашкодити їм і вже тим більше не бере участь в якому-небудь змову.
На думку вчених населення дуже піддається впливу ЗМІ і у нього найчастіше відсутнє будь-яке критичне мислення. Люди приймають на віру будь-яку інформацію, навіть якщо вона розходиться з іншими джерелами. Із-за цього відбувається дефіцит правдивої інформації і панування помилковою, але популярною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України