Новини з Австрії

9 з 10 безробітних в Австрії живуть за межею бідності

На думку міністра праці допомога з безробіття занадто велика. Нове ж дослідження показує, що 90% клієнтів AMS живуть за межею бідності.

В даний час безробітні отримують 55 відсотків своєї попередньої нетто-зарплати. Той, хто за рік все ще не знайшов роботу – наприклад, через пандемію корони – починає отримувати екстрену допомогу. Експерти давно попереджають, що чим довше йде час, тим вище ризик опинитися за межею бідності.

Палата праці, профспілка і AMS тому закликають до збільшення допомоги для безробітних до 70 відсотків. Однак міністр праці поки відмахується від цього. На його думку це знижує стимул до пошуку роботи. В даний момент навіть обговорюється скорочення допомоги з безробіття, а також більш жорсткі заходи в разі порушення положень про розумності.

Однак дев’ять з десяти безробітних вже живуть значно нижче межі бідності, як показує опитування, проведене Інститутом SORA від імені Momentum Institute. У них менше 1 200 євро в місяць, у 97 відсотків менше 1 400 євро. Тоді як межа бідності в Австрії на даний момент становить 1 328 євро. В даний час без роботи 344 000 чоловік.

Нагадаємо: В Австрії хочуть скоротити допомоги для тих, хто “не хоче” працювати – 19 тисяч відмов від роботи: міністр праці Кохер вимагає від AMS посилити заходи

Притому, що багато хто мав важку фінансову ситуацію ще до того, як втратили роботу. 63 відсотки заробляли менше 1 400 євро на останній роботі. Існує також явна різниця між статями. Згідно з дослідженням SORA, 52 відсотки жінок, які не мають дітей, отримують допомогу не більше 800 євро на місяць. Однак з дитиною (дітьми) таких жінок вже 55 відсотків. Ця проблема посилюється також тим фактом, що заробітна плата в деяких галузях настільки низька, що навіть при роботі на повну ставку вважається, що людина схильна до ризику бідності.

Згідно з опитуванням, допомоги по безробіттю у багатьох випадках не забезпечують засобів до існування. Троє з чотирьох опитаних безробітних змушені вдаватися до інших стратегій для забезпечення своїх коштів для існування. Більше половини всіх безробітних (58 відсотків) використовують власні заощадження на додаток до посібників з безробіття, якщо вони існують. Інші залежать від випадкової роботи. Чверть всіх безробітних змушена просити грошей у друзів або членів сім’ї.

«Пора бити на сполох», – сказав президент ÖGB Вольфганг Каціан коментуючи ці дані.

«Допомога по безробіттю має, нарешті, бути збільшені! Збільшення можна було б здійснити швидко, точно і стійко. Крім того, від цього збільшилася б споживання ». Безробітним також потрібно більше перспектив, – нагадує Каціан про вимогу ÖGB про активну політику на ринку праці: «Для хорошого життя потрібно більше можливостей і фінансової безпеки!»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України