Новини з Австрії

В Австрії хочуть скоротити допомоги для тих, хто “не хоче” працювати

19 тисяч відмов від роботи: міністр праці Кохер вимагає від AMS посилити заходи

До безробітних, у яких мало мотивації повернутися до роботи, слід ставитися більш жорстко. По крайній мірі, цього хоче міністр праці австрійського уряду Мартін Кохер. Міністр хоче, щоб AMS скоротила допомоги по безробіттю для тих, хто не бажає працювати. «Зараз вдалий час для нормалізації ринку праці», – сказав Кохер.

Він доручив AMS більш уважно перевірити правила розумності (участь в курсах навчання, прийом на роботу). Міністр заявив, що безробітні, які не погоджуються на розумну роботу, повинні бути більш «мотивовані» санкціями стосовно допомоги по безробіттю або екстреної допомоги. Хоча AMS тимчасово призупинила свою контрольну діяльність в березні 2020 року через напружену ситуацію на ринку праці, санкції, накладені за зловживання, в минулому році склали 66 мільйонів євро.

На питання, які ще заходи конкретно заплановані для того, щоб забезпечити більш якісне і послідовне розміщення безробітних, він відповідає: «Працевлаштування – основне завдання AMS. Служба повинна реагувати відповідним чином на відсутність самомотивації у безробітних ».

За даними AMS, ці санкції вже діють. За даними Мінпраці, в минулому році:

  • 19 000 чоловік відмовилися від запропонованої роботи;
  • допомоги по безробіттю були тимчасово скасовані для 22 000 чоловік через пропуску зустрічі;
  • в 23 000 випадках безробітні не відвідували курси навчання протягом декількох днів без поважної причини;
  • допомогу з безробіття не отримували протягом чотирьох тижнів 28 000 чоловік, які звільнилися без пояснення причин;
  • через небажання працювати повністю припинили виплату допомоги по безробіттю для 600 осіб.

План Кохера «абсолютно не підходить» для ÖGB. Замість цього профспілка закликає до збільшення кількості робочих місць, підвищенню заробітної плати та поліпшення умов робочого дня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України