Здоров'я

Нібулон за місяць переобладнав миколаївську інфекціонку для лікування коронавірусу

Ще місяць тому миколаївська інфекціонка була в жахливому стані. З шести апаратів ШВЛ працювали тільки два, дахи будівель були зруйновані, територія лікарні занедбана. Раніше лікарня мала мережу лише на шість точок подачі кисню. В умовах нової коронавірусної інфекції COVID-19 цього недостатньо, тому компанія «Нібулон» за місяць  реконструювала лікарню та підготувала її до лікування коронавірусу, створивши нову кисневу мережу на 81 апарат штучної вентиляції легенів. Тепер 87 тяжких хворих можуть бути забезпечені киснем

Про це повідомив у себе на сторінці в Facebook генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський, передає Країна Сьогодні

https://www.facebook.com/oleksiyvadaturskyy/videos/2300923406876091/

 

Він зазначив, що матеріально-технічна база Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб безнадійно застаріла та жахлива в усіх значеннях. Камери для дезінфекції були в неробочому стані, пральні машини 60-х років випуску, а медичний одяг взагалі прався вручну. Харчовий блок був оснащений плитами 50-х років випуску, а посуд персонал приносив з дому. Доступ на територію лікарні був вільний через відсутність частини огорожі, тому на території збиралися наркомани та бігали бродячи собаки. Величезна територія лікарні не мала освітлення та заросла багаторічними чагарниками. Щоб хоч якось убезпечити себе від компанії наркоманів чи зграї собак, персонал збирався і ходив групами.

Олексій Вадатурський зауважив, що миколаївська інфекційна лікарня мала такий жахливий стан, тому що фінансувалась за остаточним принципом. А з початком розповсюдження коронавурсу в країні, лікарню призначили основною і персонал почав звільнятися, розуміючи на проблеми, які їх чекають.

Головний лікар лікарні Світлана Федорова, розуміючи складність всієї ситуації почала відразу принципово боротися з реальними проблемами, звертаючись в усі інстанції. Ще в березні вона повідомляла на своїй сторінці Facebook, що лікарня не готова до епідемії, що з 6 апаратів ШВЛ, тільки 2 в робочому стані.

Я її дуже добре тепер розумію і підтримую. Але, на жаль, навіть зараз не розуміють не чують її чиновники, які повинні оперативно вирішувати питання фінансування лікарні. Звичайно, я міг написати про це ще місяць тому, але розумію, що допомоги б їй так ніхто і не надав, натомість колектив замордували б перевірками, наказами, викликами до штабу, – написав він.

Сьогодні миколаївська інфекційна лікарня один з кращих лікувальних закладів області.

Олексій Вадатурський вирішив самостійно організувати реконструкцію лікарні та в короткий термін підготувати її до лікування коронавірусу

Саме тому я вирішив піти іншим шляхом і за короткий термін кардинально змінити стан інфекційної лікарні на краще. Це стало моїм новим життєвим викликом і справою честі. Щоб втілити цей задум, потрібно було присвятити лікарні місяць свого життя, ставитися до цього проєкту з усією відповідальністю та любов’ю, як до кожного підрозділу нашої компанії, – написав він.

Щодня в лікарні працювало до 200-т фахівців різних спеціальностей компанії і підрядних організацій.

  • В лікарні організовано приміщення для розподілу чистої та брудної зон.
  • Відремонтоване приміщення лікарні, дахи будівель.
  • Впроваджена сучасна технологія дезінфекції, прання, сушіння, прасування та транспортування брудної білизни після інфекційних хворих, перед цим демонтувавне все старе обладнання.
  • Відремонтований харчовий блок, застаріле обладнання замінено на іноземне, закуплений новий посуд
  • Територія лікарні розчищена від багаторічних чагарників, відновлена огорожа, зроблені додаткові доріжки, встановлені нові пандуси. Відновлено освітлення території.
  • В лікарні впровадили нову систему зв’язку
  • Лікарі оснащені всіма необхідними засобами захисту

Переобладнання лікарні під коронавірусну інфекцію.

Компанія «Нібулон» модернізувала лікарню та підготувала її до лікування коронавірусної інфекції.

Досвід багатьох країн показав, що коронавірус часто ускладнюється гострою дихальною недостатністю, через це організм людини не отримує необхідну кількість кисню для повноцінної життєдіяльності. Тому доступ до кисню часто стає останньою надією на порятунок.

В лікарні за проєктом була лише мережа на шість точок подачі кисню. В умовах нової коронавірусної інфекції COVID-19 цього недостатньо, тому була змонтована нова киснева мережа на 81 апарат штучної вентиляції легенів. Тепер 87 тяжких хворих можуть бути забезпечені киснем

Олексій Вадатурський зауважив, що  на роботи по проектуванню, монтування та отримання дозволів зазвичай потрібно біля півроку, але компанії вдалося зробити це за 3 тижні.

Знайшли підрядну організацію і проклали більше 500 м кисневої мережі і встановили 81 додаткову точку подачі кисню в палати. Провели випробування і ввели в експлуатацію цей об’єкт. Відповідно до висновків чиновників та спеціалістів для виконання цих робіт необхідно щонайменше 5 місяців. Ми зробили неможливе можливим, виконавши ці роботи за 3 тижні! Ми виконали ці роботи так швидко і якісно, що тепер я отримую звернення від інших лікарень України з проханням виконати ці роботи й у них. Таким чином уже сьогодні лікарня має 87 точок подачі кисню. Саме таку кількість хворих (а не шість, як місяць тому) тепер можна забезпечити киснем – це доступ до життя. Неймовірно, але нам це вдалося.  Ми придбали, вже встановили і налагодили 9 сучасних апаратів для штучної вентиляції легень. У найближчі дні ми передамо ще 9. Тільки наша компанія забезпечить цю лікарню 18 сучасними апаратами ШВЛ, і всі сучасні методи лікування тут будуть технічно доступні, написав він

Олексій Вадатурський висловив надію на щасливий фінал коронавірусної епідемії.

Виявляється, самоізоляція може бути дуже продуктивною. Я присвятив цей місяць свого життя тому, щоб у мешканців нашого міста і області була впевненість, що в цій лікарні їх вилікують. Повернув віру в себе нашим лікарям. Поділився з усіма своїм оптимізмом і надією на щасливий фінал цієї епідеміологічної епопеї. Все це я зробив в період моєї самоізоляції, вклавши всю душу в лікарню і отримавши від цього набагато більше – радість, що за такий короткий відрізок часу місто і область отримали сучасне медичне містечко, резюмував він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України