Здоров'я

7 цікавих фактів про рак грудей

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ – найпоширеніший різновид захворювання серед жінок, що кожного року забирає сотні тисяч життів. Хороша новина в тому, що показники смертності від раку грудей неухильно знижуються з 1990 року, завдяки профілактиці, ранній діагностиці та поліпшенню методів лікування.

Все про підступне захворювання відомо фахівцям приватного онкологічного медичного центру LISOD, що розмістився під Києвом в мальовничому районі Конча-Заспа. Клініка ізраїльської онкології неодноразово була визнана лідером боротьби з раком. В її команді пліч-о-пліч працюють провідні ізраїльські та українські онкологи, на рахунку яких тисячі врятованих життів.

Пацієнтам центру LISOD надається максимальна медична допомога: від діагностики і прогресивних методів лікування до повного відновлення. Одужання багато в чому залежить від настрою пацієнта. Тому клініка була облаштована за стандартами кращих європейських медичних закладів і розташована в одному з наймальовничіших місць України. Для фахівців LISOD кожен пацієнт – єдиний.

7 цікавих фактів про рак грудей

  1. Не всім відомо, що рак молочної залози називали «хворобою черниць». Як і усі жінки, в яких ніколи не було дітей, черниці схильні до підвищеного ризику смерті від раку молочної залози, яєчників і матки в порівнянні з матерями.
  2. Від цього різновиду раку страждають не тільки люди, а й деякі тварини. Хвороба частіше зустрічається у собак, але у кішок протікає більш агресивно.
  3. У Стародавньому Єгипті для лікування пухлини грудей застосовували суміш коров’ячого мозку і гною оси. Екскременти комах вважалися прогресивним лікувальним методом до Середніх століть.
  4. Перший запис про мастектомію молочної залози візантійської імператриці Феодори датується 548 роком нашої ери. Прогрес, досягнутий у лікуванні в останні десятиліття, привів до різкого скорочення використання «радикальної» мастектомії, яка до 1960-х років залишалася стандартним хірургічним підходом.
  5. Багато людей не усвідомлюють, що у чоловіків є тканини молочної залози і тому у них теж може розвинутися рак грудей. Але він набагато рідше зустрічається у чоловіків. Це пов’язано з тим, що клітини чоловічих молочних залоз менш розвинені, ніж у жінок, і зазвичай мають більш низький рівень гормонів, що впливають на клітинний ріст.
  6. Ніхто не знає чому, але ліві груди страждають від раку на 5-10% частіше, ніж праві. Ліва сторона тіла також більш схильна до меланоми (тип раку шкіри).
  7. Міжнародне агентство дослідження раку нещодавно зробило висновок, що у жінок, які працювали в нічні зміни протягом 30 чи більше років, в два рази вище ймовірність розвитку пухлини грудей.

В останні роки в області раку молочної залози був досягнутий помітний прогрес. Оцінка ризиків, профілактика, скринінг, хірургічне втручання, опромінення та інші види лікування різко змінили показники. У більш розвинених країнах смертність від раку молочної залози динамічно знижувалася, і в даний час виживання становить 80%. У країнах з низьким рівнем доходів виживаність не перевищує 40%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh