Новини

Понад 11 тисяч непропусків. Прикордонники в пунктах пропуску продовжують перевіряти наявність у водіїв «Зеленої картки»

Державна прикордонна служба України нагадує про обов’язкове оформлення «Зеленої картки» під час подорожі за кордон.

Страховий сертифікат міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» є обов’язковим для перетину кордону. Їх наявність прикордонники перевіряють безпосередньо в пунктах пропуску.

Проте досить часто громадяни забувають про необхідність оформлення сертифікатів, а деякі намагаються перетнути кордон використовуючи підроблені страхові полюси.

Від початку запровадження на державному кордоні Міжнародної системи (з 11 лютого 2019 року), прикордонники виявили 100 підроблених та  майже 90 недійсних сертифікатів. Крім того, через відсутність страхових сертифікатів через кордон не пропущено понад 11 тисяч транспортних засобів. Тільки упродовж доби прикордонники не пропустили 19 автівок через відсутність у їх власників «Зеленої картки».

Нагадуємо, що всі автомобільні пункти пропуску на державному кордоні підключено до бази даних, яка дає можливість співробітникам Держприкордонслужби перевіряти наявність страхових сертифікатів «Зелена картка». Система працює в автоматичному режимі.

Відповідно до законодавства на Держприкордонслужбу покладені завдання з контролю за наявністю у власників транспортних засобів страхового сертифіката «Зелена картка» у разі виїзду з України. Крім того, прикордонникам визначено контролювати наявність договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності під час в’їзду в Україну і виявляти страхові сертифікати з ознаками підробки та передавати їх територіальним органам МВС для вжиття заходів відповідно до законодавства.

Прикордонники вкотре звертається до всіх подорожуючих врахувати цю інформацію і дотримуватися законодавства при перетині кордону. Завчасно дбайте про оформлення всіх необхідних документів для перетину державного кордону, зокрема й про страховий захист.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України