Економіка

Укрзалізниця вирішила звільнити половину співробітників

У 2020 році Укрзалізниця скоротить адміністративний персонал на 40-50%. Про це заявив член правління УЗ Желько Марчек в інтерв’ю для онлайн-проекту 12 осіб стратегії Укрзалізниці у п’ятницю, 1 листопада, передає Кореспондент.

За словами Марчека, УЗ хоче за рахунок скорочення і продаж непрофільних активів, суттєво підняти заробітну плату виробничого персоналу.

“Укрзалізниця платити зарплату рубачам, лісничим і танцюристам. На балансі компанії – сотні підприємств, не пов’язаних із залізничними перевезеннями.

Ця радянська спадщина змушує нас платити комунальні послуги і податок на землю. У той час, коли з 200 об’єктів соціальної сфери прибутковими є лише 10! Таким чином, активів, що не належать до колій, рухомого складу та засобів зв’язку нам доведеться позбутися. Персонал скоротити”, – заявивши Желько Марчек.

Він також зазначив, що для отримання та зростання прибутку Укрзалізниця потребує модернізації: “цей шлях проходили і німці, і поляки. Але маючи один з найбільших у Євразії коефіцієнт зношеності, ми на закупівлю матеріалів і послуг витрачаємо тільки 9%, а залізничні перевізники в інших країнах – 20-34%”.

“При таких умовах суттєво оновити рухомий склад та модернізувати інфраструктуру просто неможливо “, – заявив член правління УЗ.

Нагадаємо, що раніше Укрзалізниця та Київпастранс посварилися у Facebook через електрички. Підприємства влаштували публічну перепалку у соцмережі після крадіжки обладнання, в результаті чого міська електричка вранці не вийшов на маршрут.

Також повідомлялося, що Укрзалізниця готується до розміщення акцій. Завдяки IPO планується залучити кілька мільярдів доларів протягом наступних 2-3 років, кажуть в компанії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України