Здоров'я

7 цікавих фактів про рак грудей

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ – найпоширеніший різновид захворювання серед жінок, що кожного року забирає сотні тисяч життів. Хороша новина в тому, що показники смертності від раку грудей неухильно знижуються з 1990 року, завдяки профілактиці, ранній діагностиці та поліпшенню методів лікування.

Все про підступне захворювання відомо фахівцям приватного онкологічного медичного центру LISOD, що розмістився під Києвом в мальовничому районі Конча-Заспа. Клініка ізраїльської онкології неодноразово була визнана лідером боротьби з раком. В її команді пліч-о-пліч працюють провідні ізраїльські та українські онкологи, на рахунку яких тисячі врятованих життів.

Пацієнтам центру LISOD надається максимальна медична допомога: від діагностики і прогресивних методів лікування до повного відновлення. Одужання багато в чому залежить від настрою пацієнта. Тому клініка була облаштована за стандартами кращих європейських медичних закладів і розташована в одному з наймальовничіших місць України. Для фахівців LISOD кожен пацієнт – єдиний.

7 цікавих фактів про рак грудей

  1. Не всім відомо, що рак молочної залози називали «хворобою черниць». Як і усі жінки, в яких ніколи не було дітей, черниці схильні до підвищеного ризику смерті від раку молочної залози, яєчників і матки в порівнянні з матерями.
  2. Від цього різновиду раку страждають не тільки люди, а й деякі тварини. Хвороба частіше зустрічається у собак, але у кішок протікає більш агресивно.
  3. У Стародавньому Єгипті для лікування пухлини грудей застосовували суміш коров’ячого мозку і гною оси. Екскременти комах вважалися прогресивним лікувальним методом до Середніх століть.
  4. Перший запис про мастектомію молочної залози візантійської імператриці Феодори датується 548 роком нашої ери. Прогрес, досягнутий у лікуванні в останні десятиліття, привів до різкого скорочення використання «радикальної» мастектомії, яка до 1960-х років залишалася стандартним хірургічним підходом.
  5. Багато людей не усвідомлюють, що у чоловіків є тканини молочної залози і тому у них теж може розвинутися рак грудей. Але він набагато рідше зустрічається у чоловіків. Це пов’язано з тим, що клітини чоловічих молочних залоз менш розвинені, ніж у жінок, і зазвичай мають більш низький рівень гормонів, що впливають на клітинний ріст.
  6. Ніхто не знає чому, але ліві груди страждають від раку на 5-10% частіше, ніж праві. Ліва сторона тіла також більш схильна до меланоми (тип раку шкіри).
  7. Міжнародне агентство дослідження раку нещодавно зробило висновок, що у жінок, які працювали в нічні зміни протягом 30 чи більше років, в два рази вище ймовірність розвитку пухлини грудей.

В останні роки в області раку молочної залози був досягнутий помітний прогрес. Оцінка ризиків, профілактика, скринінг, хірургічне втручання, опромінення та інші види лікування різко змінили показники. У більш розвинених країнах смертність від раку молочної залози динамічно знижувалася, і в даний час виживання становить 80%. У країнах з низьким рівнем доходів виживаність не перевищує 40%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України