Авторські статтіПодорожіФотогалерея

7 найкрасивіших трекінгових маршрутів Європи. Фото

054f8f55de3e2cd567f366efdac6f7e9Відпочинок в Європі у нас зазвичай асоціюється з комфортними готелями, розвагами та обширною культурною програмою. Мало хто пов’язує таку поїздку з активним туризмом, а даремно: багатьом країнам є що запропонувати, наприклад, пішому туристу. Ось тому ми вирішили розповісти, що цікавого припасла старенька Європа для тих, кому не сидиться у місті.

В Європу їдуть за новими враженнями, за зміною обстановки і відпочинком, ну а хтось просто хоче побачити якомога більше. А можна обєднати все разом і влаштувати трекінг-тур по Європі: і море вражень отримаєте, і насолодитеся всією красою дикої і не дуже природи, і відпочинете заодно. І для цього зовсім не обов’язково бути професійним спортсменом, адже трекінг в Європі доступний практично кожному туристу. А ось вибрати оптимальний маршрут вам допоможе наша міні-шпаргалка:

 

1. Сентьєро Адзурро (Блакитна Стежка), Чінкве Терре, Італія

7 самых красивых треккинговых маршрутов Европы

Мабуть, один з найбільш легких і комфортних маршрутів, який підійде навіть для туристів з дітьми: весь шлях проходить уздовж «цивілізованого» узбережжя, якщо втомитеся (або якщо втомляться діти), в будь-який момент можна сісти на поїзд, щоб повернутися додому.

 

Протяжність маршруту — 12 кілометрів, старт — у місті Ріомаджоре, фініш — в Монтероссо. Лазурна Стежка петляє уздовж берегової лінії, перетинаючи такі міста і селища, як Ріомаджоре, Манарола, Корнілов, Вернацца і Монтероссо-аль-Маре. По дорозі вас чекають кілька підйомів і спусків, але загалом дорога дуже проста, з нею впорається будь яка мало-тренована людина. Маршрут хороший ще й тим, що ви можете зупинятися в кожному з міст по шляху так довго, скільки хочете, щоб дослідити його краще, або ж відійти від основного маршруту і піднятися вгору по схилах, щоб побути в тиші.

Гарний маршрут і тим, що пройти його можна в будь-який час року, але ми б рекомендувалі осінь або, в крайньому випадку, весну — мінімум туристів і не таке пекуче сонце, як улітку.

Підказка: найскладніший відрізок маршруту —  Монтероссо, тому є сенс приберегти сили під кінець шляху для «фінального кидка». А ще можна розбити похід на два етапи і влаштувати собі перепочинок у Корнильї, яка знаходиться якраз на середині маршруту.

2. Grande Randonnee (GR 20), Корсика Франція

7 самых красивых треккинговых маршрутов Европы

Цей перехід буде складніший, ніж попередній, вже хоча б у силу своєї протяжності (180 км, розбитих на 15 відрізків по 4-8 годин кожен).

 

Сюди найкраще вирушати або в червні або у вересні. По-перше, наплив треккера значно нижчий, ніж в липні-серпні. Правда, працюючих готелів у цей час буде теж менше. По-друге, зручні погодні умови, завдяки яким навіть новачки зможуть почувати себе на маршруті цілком упевнено. А ось з жовтня по травень погодні умови погіршуються. Взимку тут і зовсім сніжно, і навіть в місті на перевалах велика кількість снігу не рідкість, що вимагає певних навичок від мандрівників. До того ж не всі перевали безпечні, тому, відправляючись в похід, бажано мати деякий досвід.

Маршрут починається в Каленцана, що на півночі острова, в 12 км від міста Кальві, і в Конка (на півдні). Весь шлях можна пройти в будь-якому напрямку, але простіше буде зробити це з півдня на північ. Якщо ж ви не збираєтеся проходити весь маршрут, є численні виходи на протязі всього  шляху, так що ви зможете підібрати оптимальну протяжність подорожі для себе. А можна, за прикладом багатьох європейських туристів, пройти половину шляху до Візавони, а звідти продовжити подорож по острову вже на поїзді.

Добиратися до місця призначення (Каленцани) доведеться з пересадками, так як прямого авіасполучення між Україною і Корсикою немає. Найзручніше вибрати переліт з Києва в Ніццу або Марсель, а звідти на поромі — на Корсику.

 

3. Маршрут Лейгавегюр (перевал Фімвюрдухаулс), Ісландія

7 самых красивых треккинговых маршрутов Европы

Ця дорога стане відмінним вибором для всіх тих, хто давно мріяв на власні очі побачити красу ісландських пейзажів. Судіть самі: на маршруті не можна тільки побачити кратери, що залишилися після виверження вулкану Ейяф’ядлаєкюдль, але і цілі поля застиглої лави, льодовики і скелі, а ще парк Тоурсмерк і ущелину з величними водоспадами, серед яких один з найбільших і найкрасивіших в Ісландії — Скоугафосс.

Весь перехід в обидва кінці має протяжність 80 кілометрів. На всьому маршрути є будиночки, де мандрівники можуть відпочити (відкріті вони з кінця червня до середини вересня). Ну а для тих, хто не бажає проходити його весь, є скорочений варіант: пройти 20-25 кілометрів по перевалу Фиммвюрдухаулс, перейти через парк Тоурсмерк і завершити шлях біля водоспаду Скоугафосс. На все про все у вас піде один день.

На замітку: хоча дорога і знаходиться на пристойній віддалі від великих міст, з Рейк’явіка регулярно ходять автобуси до початку маршруту — хатини Landmannalaugar.

 

4. Шлях Святого Якова-Дорога французьких королів, Іспанія

7 самых красивых треккинговых маршрутов Европы

Ця дорога дуже добре облаштована всім необхідним для мандрівників, а на шляху регулярно трапляються будинки для відпочинку, де можна переночувати і перекусити. Правда, для непідготовлених початківців маршрут може виявитися досить складним. Тому багато охочих для початку не проходять весь шлях, а «вливаються» в потік паломників на одному з його ділянок або вибирають один із скорочених маршрутів. Найпопулярніший — Дорога французьких королів/Французький шлях, який бере початок у Сан-Жан-П”є-Де-Пор, проходити через Піренеї і веде в Галісію (Іспанія) із зупинками в Леоні і Памплоні.

До відправної точки — Saint-Jean-Pied-de-Port — добиратися доведеться поетапно: літаком з Києва до Парижа, а потім можна доїхати поїздом до Bayonne, а звідти вже до місця відправлення (вся дорога займе близько 7.5 годин).

Найкращий час для походу — весна й осінь, коли спадає спека і народу на маршруті буде на порядок менше.

На замітку: якщо ви збираєтесь подолати цей шлях не просто як турист, а з релігійних міркувань, вам потрібно отримати паспорт паломника, який дозволить менше платити за житло та харчування в дорозі. Це можна зробити у відправній точці маршруту у спеціальному офісі для паломників.

5. Стежка Південно-Західного берега (Великобританія)

7 самых красивых треккинговых маршрутов Европы

Дослідити Туманний Альбіон найкраще саме тут, адже на цьому маршруті ви побачите одні з найкрасивіших пейзажів Британії.

Дорога пролягає від Майнхеда (графство Сомерсет) до Гавані Пул, що в Дорсеті, і в загальній складності тягнеться на 1016 кілометрів. Стежка повністю огинає південно-західне узбережжя Великобританії, проходячи через найзахіднішу точку острова, і з’єднує міста Майнхед та Пул. Також маршрут перетинає графство Корнуолл, де ви зможете помилуватися колоритними пейзажами. Шлях проходить в основному по узбережжю, лише зрідка іде вглиб острова.

Мандрівникам варто пам ” ятати про основні особливості маршруту — бухти. Вони трапляються на шляху практично одна за одною, приводячи до постійного перепаду висот, а постійні підйоми і особливо спуски можуть призвести до болю в колінах (особливо у непідготовлених туристів). Тому радимо на всяк випадок запастися болезаспокійливими засобами. Ну і, звичайно, горезвісна англійська погода мінлива, з частими дощами і сильними вітрами. Тому дощовик, теплий одяг і непродувна куртка будуть до речі.

Щоб дістатися до відправної точки маршруту — міста Майнхед — з України, найзручніше долетіти з Києва до Брістоль, а звідти від станції Брістоль Темпл Мидс (автобусом з пересадкою в Таунтоне) до Майнхеда.

 

6. Tour du Mont Blanc (Італія, Швейцарія, Франція)

7 самых красивых треккинговых маршрутов Европы

Цей похід універсальний тим, що проходить через територію відразу трьох держав: Італії, Франції та Швейцарії. Тільки тут у вас буде можливість насолодитися видами найвищого ланцюга гір у Європі з льодовиками, скелями, зеленими пасовищами і степам.

Традиційний маршрут починається і закінчується в Лез-Уш, його довжина становить близько 170 кілометрів, а проходження займає 7-11 днів. Добиратися до Лез-Уш доведеться автомобілем, так як комуна досить сильно віддалена від великих міст. Найшвидший варіант — долетіти з Києва до Женеви або Берна, а звідти — машиною до місця початку маршруту.

Похід навколо Монблану починається в Valle d’aosta dal col de La Seigne, і по дорозі ви спуститеся до озера Combal, пройдете через високогірні пасовища, звідки відкриваються просто приголомшливі види, до озера Ch?crouit і далі, до дна долини, в Dolonne і Courmayeur.

Відправлятися підкорювати Монблан краще в період з 15 червня до середини вересня. Звичайно, можна зробити це раніше чи пізніше, але майте на увазі, що тоді майже всі гірські притулки можуть бути закриті, ну і не забувайте про непередбачуваність погоди.

7. Татри, Словаччина

7 самых красивых треккинговых маршрутов Европы

Татри — прекрасний вибір для тих, хто ще тільки набирається досвіду в пішохідних турах. Тут можна з легкістю підібрати простий і мальовничий маршрут, який дозволить вам відчути себе справжнім шукачем пригод.

Наприклад, у Високих Татрах вирушайте до красивого льодовикового озера Zelene pleso, що в трьох годинах ходьби від Татранської Ломніци. Маршрут дуже простий, але зате ви зможете без перешкод насолоджуватися прекрасною природою і вдосталь нагулятися по лісі. А якщо вистачить сил, продовжуйте далі маршрутом, на горі Ягняци штіт (2229 метрів). Біля озера розташована турбаза, де ви зможете відпочити і перекусити, що особливо зручно, якщо вибралися на природу з дітьми.

Добиратися до Татранської Ломніци простіше всього літаком з Києва до Кошице, а звідти — машиною до місця призначення.

Малі Татри теж не варто обділяти увагою. Виберіть маршрут «Яношокови Лази», що поруч з містечком Терхова. Його зручні стежки промарковані (так що можна підібрати маршрут і важчий) і чудово організовані, а самий складний і довгий похід займе не більше 3 годин. Так що сміливо вирушайте туди з дітьми. Рекомендуємо взяти з собою щось перекусити, бо поїсти можна буде лише до походу, біля підніжжя, і в Терхове.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України