Комп’ютерна програма краще за лікарів здатна виявляти рак мозку

Комп’ютерна програма, розроблена групою дослідників на чолі з вченим з Індії, допоможе побороти рак. За попередніми прогнозами, вона в 2 рази ефективніша за своїх аналогів.

Програма може знаходити загиблі клітини мозку, викликані випромінюванням, називати випромінювання некрозу патології тканин навіть за знімками МРТ. Нейрорадіологія дає особливу перевагу у вивченні раку мозку. Про це заявив автор дослідження. Під час діагностики МРТ складно визначити, який саме нейрон вже є відмерлим, тому нова технологія здатна виправити дану ситуацію.

З подальшим підтвердженням точності дослідження, ПЗ здатне досліджувати кожен дрібний фрагмент головного мозку. Мозок біопсії в даний час є єдиним остаточним випробуванням, але існує великий ризик повторного випромінювання і різкого погіршення стану людини.

Для того, щоб розробити програму, дослідники використовували алгоритми машинного навчання в поєднані з даними радіології, використовуваної для знаходження факторів хвороби за допомогою ПЗ. Для створення технології високого рівня довелося провести аналіз стану 43 пацієнтів. На їх базі створювалися спеціальні алгоритми з дослідження мозку. Тестування показало, що програма помиляється в 20% випадків.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh