Авторські статтіТехно

Комп’ютерна програма краще за лікарів здатна виявляти рак мозку

Комп’ютерна програма, розроблена групою дослідників на чолі з вченим з Індії, допоможе побороти рак. За попередніми прогнозами, вона в 2 рази ефективніша за своїх аналогів.

Програма може знаходити загиблі клітини мозку, викликані випромінюванням, називати випромінювання некрозу патології тканин навіть за знімками МРТ. Нейрорадіологія дає особливу перевагу у вивченні раку мозку. Про це заявив автор дослідження. Під час діагностики МРТ складно визначити, який саме нейрон вже є відмерлим, тому нова технологія здатна виправити дану ситуацію.

З подальшим підтвердженням точності дослідження, ПЗ здатне досліджувати кожен дрібний фрагмент головного мозку. Мозок біопсії в даний час є єдиним остаточним випробуванням, але існує великий ризик повторного випромінювання і різкого погіршення стану людини.

Для того, щоб розробити програму, дослідники використовували алгоритми машинного навчання в поєднані з даними радіології, використовуваної для знаходження факторів хвороби за допомогою ПЗ. Для створення технології високого рівня довелося провести аналіз стану 43 пацієнтів. На їх базі створювалися спеціальні алгоритми з дослідження мозку. Тестування показало, що програма помиляється в 20% випадків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України