В нашому кишечнику живе безліч бактерій, відомих як мікрофлора кишечника.
Мікрофлора кишечнику має вирішальне значення в регулюванні процесів травлення та обміну речовин, а також нашого імунітету.
В здоровому організмі, ця група корисних бактерій регулюють травний рН і, в свою чергу, створює захисний бар’єр проти інфекцій, які призводять до хвороб.
Однак, з-за неправильного харчування, частині вживання антибіотиків і стресу, їх активність може бути порушена, що створює дисбаланс, який загрожує нашому здоров’ю.
Так як бактерії живуть і ростуть в нашому кишечнику, їх дисбаланс викликає негативні реакції в травній системі.
Це відбувається тому, що шкідливі мікроорганізми отримують можливість безконтрольно розмножуватися. Таким чином, вони починають впливати на процеси, які відповідальні за розщеплення їжі і засвоєння поживних речовин.
В результаті, збільшується кількість кислоти і токсинів в шлунку що, в свою чергу, призводить до таких неприємних симптомів:
Незважаючи на те, що багато хто про це не знають, наш кишечник має тісний зв’язок з діяльністю мозку, і, отже, дисбаланс може викликати негативні реакції у когнітивних процесах.
Мікрофлора кишківника бере участь у виробництві кількох важливих нейромедіаторів і, коли її баланс порушений, це може призвести до проблем з пам ” яттю, тривожності та інших симптомів, які зачіпають розумові процеси.
Корисні бактерії в кишечнику необхідні для того, щоб здійснювати належний синтез вітамінів, мінералів та інших необхідних нам поживних речовин.
Якщо вони виходять з-під контролю, то стають шкідливими, процеси травлення сповільнюються і знижується здатність організму засвоювати поживні речовини оптимальним чином.
Спочатку це важко помітити, тому що наше тіло зберігає запаси поживних речовин, але потім виявляється цілий ряд симптомів, які вказують на низький рівень важливих поживних речовин.
Вісь найбільш поширені види цього дефіциту:
Особливо тісно пов’язане наше кишкова здоров’я зі станом шкіри, враховуючи важливу роль кишечника у виведенні токсинів і всмоктуванні поживних речовин.
Наявність будь-якого з наступних захворювань шкіри може говорити про проблеми з дисбалансом кишкових бактерій:
Аутоімунні захворювання класифікуються як хронічні, так як організм атакує сам собі, у прагненні боротися з елементами, які він помилково вважає небезпечними.
Це ускладнює діагностику і лікування, в основному тому, що початкові симптоми часто плутають з деякими поширеними незначними проблемами.
Хоча появи таких захворювань є безліч причин, і вони повинні бути проаналізовані експертом фахівцем, не варто виключати ймовірність, що вони мають зв’язок з проблемами мікрофлори кишечника.
Вісь лише деякі з цих захворювань:
Незважаючи на те, що деякі стресові ситуації неможливо уникнути, він також може виникнути як реакція на дисбаланс кишкових бактерій. У цих випадках відбувається підвищення рівня гормону кортизолу, який разом з токсинами, пригнічує вироблення гормонів, що відповідають за наш гарний настрій.
Картина хронічного стресу, з рецидивами, що відбуваються незважаючи на вжиття необхідних заходів для боротьби з ним, є очевидною ознакою нездорового кишечника.
Якщо ви помітили в собі яку-небудь з цих проблем, то ще не пізно поліпшити свої харчові звички, і привести в порядок мікрофлору кишечника, настільки важливу для нашого здоров’я.
Почніть правильно харчуватися, уникайте токсинів — ці прості рекомендації допоможуть вам уникнути серйозних проблем!
У Баку було затримано колишніх найманців групи «вагнера» на підставі війської злочинності в Україні.Серед затриманих…
Дрони завдали ударів по важливих об'єктах у ростовській області.Ударів зазнала залізнична інфраструктура, ГРЕС та будівля…
Служба безпеки України успішно запобігла втечі російського агента, який планував терористичні акти на Дніпропетровщині.Затримання відбулося…
Служба безпеки України висунула заочні підозри російським генералам, причетним до обстрілів Херсонщини. СБУ зібрала докази…
Екологічна прокуратура повернула в державну власність вісім земельних ділянок у Мигово. Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу…
Міністерство оборони підписало угоду про співпрацю з Громадською спілкою «Ліга оборонних підприємств України».Сторони домовилися об'єднати…