Авторські статтіЗдоров'я

Лікувальна гімнастика при грижі

Якщо у вас виявили грижу міжхребцевого диска, обов’язково потрібна лікувальна гімнастика. Вона допоможе поліпшити самопочуття.

Вправи необхідно виконувати лежачи, роблячи більш щадні рухи – з меншою амплітудою або меншою тривалістю з хворої сторони. Займатися краще в один і той ж час, 25-30 хвилин, роблячи проміжки для відпочинку між вправами.

1. Вихідне положення: лежачи на спині. Поставте зігнуті в ліктях руки близько грудної клітини. Вигніть грудей, роблячи як би полумостик, затримайтеся в такому положенні, опуститеся в початкове положення, розслабтеся. Оптимальне число повторень – 7-8 разів.

2. Вихідне положення: лежачі на спині. Зігніть ноги в колінах, руки вздовж тіла. Повільно піднімайте таз вгору, стискаючи сідниці, затримайтеся в такому положенні, напружуючи м’язи спини і попереку, опустіться. Оптимальне число повторень – 6-7 разів.

3. Вихідне положення: лежачі на спині. Ноги випрямлені, витягнуті руки лежати на підлозі. Напружуючи м’язи спини, спробуйте на кілька сантиметрів піднятися над підлогою, спираючись на долоні і плечі. Повторіть 3-4 рази.

4. Вихідне положення: лежачі на спині. Руки за головою. Одне зігніть коліно, підтягніть до грудей, розпряміть, опустіть. Повторіть вправу кожною ногою по 6-7 разів.

5. Вихідне положення: лежачі на спині. Підніміть ліву руку і ліву ногу одночасно вгору, затримайте в повітрі на 8 секунд, опустіть. Те ж виконайте з правою рукою і ногою. Повторіть 6-7 разів.

6. Вихідне положення: лежачи на спині. Руки і ноги випрямлені. Підніміть вгору одну пряму ногу, іншу – зігнуту в коліні. Затримайте на 10-20 секунд. Повільно опустіть і повторіть вправу, помінявши зігнуту і пряму ноги. Повторіть 7-8 разів.

7. Вихідне положення: лежачі на животі. Долоні рук, зігнутих у ліктях, притисніть до вух, верхню половину тіла підніміть вгору, затримайтеся, опуститеся в початкове положення. Повторіть 5-6 разів.

8. Вихідне положення: лежачі на животі. Долонями рук, зігнутих у ліктях, упріться в підлогу на рівні грудної клітини. Верхню частину тіла підніміть вгору, прогніться. Опустіться. Повторіть 7-8 разів.

9. Вихідне положення: лежачі на животі. Руки в сторони, розслаблені, ноги зігнуті в колінах. Поговоріть ногами.

10. Встаньте на карачки, руки на ширині плечей, дивляться всередину. Потягніться тазом того, опускаючись на підлогу, потім зробіть рух вперед, як якщо б довелося підлазити під низенький паркан, майже проскользіть по підлозі грудьми, випросталась. Повторити 8-10 разів.

11. Стоячи рачки, «походіть» ліктями по підлозі вперед і назад. Спина рівна.

Будьте здорові!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України