Лікувальна гімнастика при грижі

Якщо у вас виявили грижу міжхребцевого диска, обов’язково потрібна лікувальна гімнастика. Вона допоможе поліпшити самопочуття.

Вправи необхідно виконувати лежачи, роблячи більш щадні рухи – з меншою амплітудою або меншою тривалістю з хворої сторони. Займатися краще в один і той ж час, 25-30 хвилин, роблячи проміжки для відпочинку між вправами.

1. Вихідне положення: лежачи на спині. Поставте зігнуті в ліктях руки близько грудної клітини. Вигніть грудей, роблячи як би полумостик, затримайтеся в такому положенні, опуститеся в початкове положення, розслабтеся. Оптимальне число повторень – 7-8 разів.

2. Вихідне положення: лежачі на спині. Зігніть ноги в колінах, руки вздовж тіла. Повільно піднімайте таз вгору, стискаючи сідниці, затримайтеся в такому положенні, напружуючи м’язи спини і попереку, опустіться. Оптимальне число повторень – 6-7 разів.

3. Вихідне положення: лежачі на спині. Ноги випрямлені, витягнуті руки лежати на підлозі. Напружуючи м’язи спини, спробуйте на кілька сантиметрів піднятися над підлогою, спираючись на долоні і плечі. Повторіть 3-4 рази.

4. Вихідне положення: лежачі на спині. Руки за головою. Одне зігніть коліно, підтягніть до грудей, розпряміть, опустіть. Повторіть вправу кожною ногою по 6-7 разів.

5. Вихідне положення: лежачі на спині. Підніміть ліву руку і ліву ногу одночасно вгору, затримайте в повітрі на 8 секунд, опустіть. Те ж виконайте з правою рукою і ногою. Повторіть 6-7 разів.

6. Вихідне положення: лежачи на спині. Руки і ноги випрямлені. Підніміть вгору одну пряму ногу, іншу – зігнуту в коліні. Затримайте на 10-20 секунд. Повільно опустіть і повторіть вправу, помінявши зігнуту і пряму ноги. Повторіть 7-8 разів.

7. Вихідне положення: лежачі на животі. Долоні рук, зігнутих у ліктях, притисніть до вух, верхню половину тіла підніміть вгору, затримайтеся, опуститеся в початкове положення. Повторіть 5-6 разів.

8. Вихідне положення: лежачі на животі. Долонями рук, зігнутих у ліктях, упріться в підлогу на рівні грудної клітини. Верхню частину тіла підніміть вгору, прогніться. Опустіться. Повторіть 7-8 разів.

9. Вихідне положення: лежачі на животі. Руки в сторони, розслаблені, ноги зігнуті в колінах. Поговоріть ногами.

10. Встаньте на карачки, руки на ширині плечей, дивляться всередину. Потягніться тазом того, опускаючись на підлогу, потім зробіть рух вперед, як якщо б довелося підлазити під низенький паркан, майже проскользіть по підлозі грудьми, випросталась. Повторити 8-10 разів.

11. Стоячи рачки, «походіть» ліктями по підлозі вперед і назад. Спина рівна.

Будьте здорові!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh