Авторські статтіЗдоров'я

Натуральний засіб від мігрені

Традиція використання імбиру для лікування фізичних симптомів, а не тільки заради його смаку, відома стільки ж, скільки і традиційна китайська медицина з її тисячоліттями успішних лікування. Імбир як ліки століттями застосовувався і в аюрведичній медицині східної Індії.

В наш час вчені віддають шану багатьом рослин і продуктів рослинного походження після того, як клінічні випробування довели, що ця трава або овоч діють саме так, як вказували традиційні цілителі вічність тому.

Способи застосування імбиру кореневища або кореня, обчислюються, безсумнівно, сотнями, з точки зору того, скільки розладів і порушень може запобігти, лікувати і пом’якшити імбир. Одне з найбільш значних — нудота.

Однак одним із самих виняткових властивостей імбиру є його допомога при мігрені — саме звідси бере початок його ефективність проти нудоти. Якби про це було відомо, ця інформація була б великим полегшенням для тисяч людей, оскільки дослідження показали, що приблизно 28 мільйонів чоловік страждають від мігрені, яка виникає, коли надмірно розширюються кровоносні судини в голові. Від цього болю голова буквально розламується на частини.

За оцінками дослідників мігрені, їй страждають 13% дорослих, а близько 2-3 мільйонів чоловік страждають від хронічних нападів. Крім того, майже 5 мільйонів чоловік страждають, принаймні, від одного нападу на місяць».

Важко сказати, хто першим озвучив ідею про традиційному рослинному знеболюючий в наукових колах, але, можливо, до неї звернулися, коли, нездатний знайти більш ефективне лікування, лікар згадав, що чув десь про здібності імбиру справлятися з мігренню. За словами доктора Майкла Грегера:

«Оскільки це всього лише якась невинна звичайна пряність, (доктор) рекомендує спробувати її одному зі своїх пацієнтів з мігренню. При перших ознаках мігрені пацієнт змішує чверть чайної ложки порошку імбиру з водою, випиває її — і хлоп! через півгодини мігрені як не бувало. І це допомагає кожен раз, без жодних побічних ефектів».

Неофіційні дані, клінічні дослідження

Одне дослідження показує: ефективність імбиру — це не просто чутки. В ході подвійного сліпого рандомізованого контрольованого клінічного дослідження вивчалася ефективність імбиру порівняно з фармацевтичним препаратом суматриптан (фірмова назва – «Имитрекс»), одним з найпопулярніших ліків від мігрені у світі, обсяги продажів якого обчислюються мільярдами доларів. Вражаюче, але дослідники встановили, що чверть чайної ложки імбиру діє так само швидко (близько двох годин) і так само ефективно.

Вчені нікого ще одну спробу — з флуммокседом, порівнюючи половину попереднього кількості імбиру з щедрою дозою ліків. Ті ж результати: обидва кількості імбиру діяли, і діяли швидко. Пацієнти, які скаржилися на біль середньої або інтенсивної ступеня тяжкості, в кінці повідомляли про легкого болю або про повне її зникнення.

Такі описи клінічних випадків не вважаються науковими і тому, в більшості випадків, не враховуються медичним співтовариством. Але, хоча деякі медичні фахівці вважають такі випадки є рідкісними і нечисленними, в реальності клінічні випробування проводяться, в основному, тільки якщо можливість отримати прибуток.

За прогнозами, до 2023 року ринок ліків від мігрені досягне 3,7 мільярдів доларів. Ресурс Nutrition Facts іронічно зауважує:

«Виникає питання: хто буде його фінансувати? Ринок ліків від мігрені коштує мільярди доларів. Чверть чайної ложки порошку імбиру — копійки. Так хто ж фінансуватиме дослідження по зіставленню імбиру і провідних ліків від мігрені?»

Імбир в порівнянні з суматриптаном та іншими рецептурними препаратами

Всупереч всьому, імбир може вважатися переможцем конкурсу. Він дешевше на кілька мільярдів доларів і має набагато менше побічних ефектів, адже суматриптан супроводжується нижчою побічних ефектів, таких як печія, вертиго, запаморочення, сонливість. А, так, і смертю теж.

Насправді, список побічних ефектів прийому суматриптану або «Імітрекса» занадто довгий і заплутаний, щоб у ньому розібратися, але можна прочитати профіль препарату в Drug Lib (бібліотеці медичних препаратів), щоб зрозуміти, чому він може вам допомогти. Nutrition Facts не зупиняються:

«Одна восьма чайної ложки імбиру не тільки в 3 000 разів дешевше ліків, але і знижує ймовірність того, що ви опинитеся тим самим випадком серцевого нападу або смерті від прийому ліків, а саме ці трагічні випадки мали місце у зв’язку з суматриптаном».

Незважаючи на такі ризики, Управління з контролю за якістю продуктів і лікарських засобів США в 2003 році схвалив суматриптан і ніколи не відкликав свого рішення. І навпаки, приблизно 1 з 25 учасників дослідження, брали імбир, повідомляли про розладі шлунка, хоча це була ціла їдальня ложка і, до того ж, прийнята натщесерце — це може викликати розлад шлунку практично у кожного. При прийомі більш розумних і ефективних кількостей, наприклад, чверть чайної ложки або навіть половину, взагалі не виникає побічних ефектів.

Ускладнення від прийому суматриптану

Якщо пацієнти не купують ліки без рецепта (які, як правило, марні при сильної мігрені), то стандартна процедура більшості лікарів полягає в призначенні рецептурного препарату. Зазвичай це тріптани, пояснює д-р Майкл Мюррей на своєму сайті з питань здоров’я Doctor Murray:

«Механізм дії цих препаратів полягає в стисненні кровоносних судин і блокування больових шляхів у мозку. Золотим стандартом цих препаратів вважається суматриптан («Імітрекс»), оскільки він найбільш вивчений і має найтривалішу історію застосування.

Більшості пацієнтів препарат допомагає практично відразу ж, але майже у 40% людей головний біль повертається протягом 24 годин після прийняття ліків.

До другорядних побічних ефектів триптанів відносяться нудота, запаморочення, сонливість і слабкість м язів. Але ці ліки можуть викликати й більш серйозні побічні ефекти, такі як спазм коронарних артерій, серцеві напади, інсульт, порушення серцевого ритму, напади».

На сайті Drugs.com недвозначно сказано: суматріптан не попереджує виникнення головного болю, його слід використовувати тільки дійсно при мігрені, а для кластерних головних болів його ефективність, як і безпека не встановлені.

Дозування варіюється від 50 до 100 міліграмів (мг), але більш високі дози пов’язані з «підвищеним ризиком небажаних реакцій».

До протипоказань відносяться «легкі та помірні порушення функції печінки», тобто печінкова недостатність, куріння, менопауза у жінок, вік старше 40 років у чоловіків, а також наступні порушення чи ускладнення:

  • Нещодавнє застосування певних ліків від головного болю
  • Паралельний прийом інгібітора моноамінів-оксидази (МАО)-А (від депресії)
  • Аритмія, пов’язана з синдромом Вольфа-Паркінсона-Уайта — аномалії провідних шляхів серця
  • Інсульт або транзиторна ішемічна атака (ТІА) в анамнезі
  • Захворювання периферичних судин (або артерій) або звуження артерій
  • Ішемічна хвороба кишечника, відома як ішемічний коліт
  • Нелікована гіпертонія
  • Підвищена чутливість до суматриптану

Останнє застереження вельми цікаво, адже підвищена чутливість виникає тільки, якщо ви раніше приймали даний препарат. Крім того, згадується аритмія або «небезпечні для життя порушення серцевого ритму, включаючи шлуночкову тахікардію та фібриляцію шлуночків, що призводить до смерті»; крововилив у мозок; напади; почуття сорому, болю, тиску та важкості в прекордиальной області (область грудної клітини близько серця), горлі, шиї і щелепи.

Крім цього, у списку є серотоніновий синдром, на що вказують зміни психічного стану, збудження, галюцинації, кома, розлад вегетативної нервової системи (наприклад, несвідомий стан і гіпертермія), нервово-м язові розлади (наприклад, відсутність координації рухів) та/або симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, включаючи нудоту та інші небезпечні для життя реакції.

Користувачам рекомендується припинити прийом ліків у разі виникнення цих або інших симптомів.

Ще більше переваг імбиру

Імбир надає значний вплив на мігрень, але не тільки це. Століттями його застосовують для лікування (і, що ще краще, для профілактики) нудоти і блювоти, чи то внаслідок вагітності, хіміотерапії, закачування або вживання чогось несвіжого, оскільки він стимулює слиновиділення. Він має вітрогінну (викликає виділення кишкових газів) і спазмолітичну (розслаблюючи і заспокоюючи кишковий тракт) дію.

Будучи представником тієї ж групи рослин, що и і куркума кардамон, імбир виділяє пряний аромат, що говорити про вміст у ньому кетонів, найбільш значними з яких є гінгероли — самий активний інгредієнт.

У стародавньому оповіданні, пересказаному у вичерпному науковому трактаті під назвою «Лікарські трави: біомолекулярні та клінічні аспекти» (друге видання), міститься розділ, на яку часто посилаються, озаглавлена «Дивовижний і могутній імбир» — вона присвячена темі та історії імбиру лікарського:

«Імбир застосовувався для додання їжі смаку задовго до появи офіційних історичних записів. Більше 2000 років тому він був надзвичайно важливим предметом торгівлі і експортувався з Індії в Римську імперію, де його особливо цінували за його лікарські властивості.

Століттями торгівля імбиром і іншими спеціями була в руках арабських торговців. В [13] [14] століттях пів кілограма імбиру коштували, як одна вівця. У середні століття його імпортували з додаванням консервантів для використання в солодощах».

Імбир, продовжує опис, володіє неймовірним діапазоном способів застосування: в свіжому, сухому, кристалізованому, зацукрованому, маринованому, консервованому, тертому вигляді і у вигляді порошку. У нього цікавий аромат, який можна назвати солодким і цікава і приваблива пряність, завдяки чому він чудово підходить для випічки, страв у фритюрі і, звичайно, чаю.

Володіючи протизапальними і зміцнюють імунітет властивостями, імбир — просто криниця корисних для здоров’я властивостей. Оскільки він знижує систематичне запалення, він позитивно впливає на вагу тіла і рівень цукру в крові, допомагаючи захиститися від іншого серйозного недуги — неалкогольною жирової хвороби печінки (НЖБП), від якої страждає до 40% дорослих.

Ожиріння — ще одна проблема, з якою допоможе впоратися імбир, тому що містяться в ньому гінгероли, як було встановлено, спалюють жир в організмі, що пояснює сприятливий вплив імбиру на метаболічний синдром.

Фітонутрієнти, представлені в меншій кількості, наприклад, шогаол і парадоли, діють в тандемі з гінгеролом — є доказ їхньої здатності боротися з такими захворюваннями, як колоректальний рак, рак шлунка, яєчників, печінки, шкіри, молочної залози, передміхурової залози, що пояснюється присутністю глутатіонпероксидази, глутатіоне-s-трансферази та глутатіонредуктази, як відмічається в одному дослідженні.

Сайт migraine.com не рекомендує вагітним жінкам вживати багато імбиру або протягом тривалого часу, як і людям з каменями в жовчному міхурі, запальними захворюваннями кишечника або виразками, а також тим, хто приймає антикоагулянти або інші ліки. Що стосується дозування, то ресурс Raw Food World (Світ сирих продуктів») пропонує:

«Думки щодо найкращих джерел і точного дозування, як і раніше суперечливі. Деякі вважають, що цілком достатня однієї третини [чайної ложки] порошку імбиру. Інші висловлюють думку про те, що свіжий імбир краще порошку, і, пропустивши його через прес для часнику, ви збережете його дієві натуральні соки»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України