Здоров'я

5 ранніх ознак захворювання жовчного міхура, які не можна пропустити

Ризик утворення каменів у жовчному міхурі у жінок втричі вище, ніж у чоловіків

Жовчний міхур — маленька, але дуже важлива деталь нашого організму, якої ми, тим не менш, зазвичай не приділяємо достатня уваги. Між тим, саме він допомагає нашому організму перетравлювати жири, безпечно виводячи їх з травної системи. Але якщо ми перевантажуємо міхур, занадто захоплюємося жирною їжею або ігноруємо перші симптоми порушення роботи в жовчному міхурі може початися утворення каменів.

Ймовірність розвитку каменів у жовчному міхурі у жінок втричі вище, ніж у чоловіків. Виною тому вагітності, зміни гормонального фону протягом життя, прийом оральних контрацептивів. Найнебезпечніше те, що у багатьох жовчні камені «тихі» — тобто вони тривалий час перебувають у жовчному міхурі, не проявляючи ніяких ознак. Лікарі не радять видаляти такі камені, але попереджають, що краще взагалі не допускати їх утворення. І, зрозуміло, звертатися до лікаря при появі найменших симптомів того, що з вашим жовчним міхуром щось не в порядку.

Болі в животі

Періодичні болі в животі, які з’являються зазвичай після їжі, причому найчастіше — після прийняття жирної їжі. Жовчний міхур розташований у верхній правій частині живота, відповідно, якщо у вас регулярно з’являються болі в цій галузі, це може свідчити про порушення в роботі жовчного міхура.

Нудота і блювота

Вже сформований камінь може закупорити один з протоку, через який проходять явились в місті у ферменти. Із-за цього можуть з’ явитися нудота, блювання і болі. Якщо після їжі ви відчуваєте необґрунтовану нудоту і навіть блювоту, вам слід якомога швидше звернути до лікаря.

Печія

Багато симптоми хвороб жовчного міхура схожі на симптоми розлади шлунка: болі, нудота, блювота, судоми і печія. Але є важлива відмінність: якщо ці симптоми з’являються виключно після їжі, а блювота або спорожнення кишечника не приносять полегшення, швидше за все, у вас не отруєння, а проблема саме в жовчному міхурі.

Зміна кольору обличчя

Якщо камінь, що сформувався в жовчному міхурі, блокує жовчний проток, в міхурі збільшується концентрація білірубіну — жовтуватого речовини, яка в нормі переробляється печінкою в жовч. Якщо цього речовини стає надто багато, воно надає шкірі жовтуватий відтінок — і це ознака того, що вам варто якомога швидше звернути до лікаря.

Лихоманка, озноб і швидке серцебиття

Лихоманка, озноб, прискорене серцебиття, особливо якщо вони супроводжуються болем у животі, можуть означати, що відтік жовчного міхура повністю заблокований і всередині починає розвиватися інфекція, яка може бути небезпечною для життя. У цьому випадку важливо негайно викликати лікаря!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України