Папа: Роки навчання в Римі повинні приносити плоди служіння

Святіший Отець зустрівся зі спільнотою Папської Ефіопської Колегії, закликавши священиків, які навчаються в Римі, ставати після повернення на батьківщину будівничими миру.

«Заохочую вас оберігати цінну церковну традицію, завжди в поєднанні із місіонерським поривом», – побажав Папа Франциск, приймаючи в суботу, 11 січня 2020 р., спільноту Папської Ефіопської Колегії. Зустріч з Наступником святого Петра є частиною заходів, приурочених 100-річчю цього формаційного закладу, який є унікальним з огляду на те, що розташований на території Ватикану.

В аудієнції, крім ректорату, студентів і працівників колегії, взяли участь єпископи Ефіопської та Еритрейської Католицьких Церков разом з очільниками кардиналом Бегранейезусом Демерью Сурафілем, Митрополитом Аддис-Абеби, та архиєпископом Менґестебом Тесфамаріамом, Митрополитом Асмарським.

Гостинний дім для далеких народів

За словами Святішого Отця, ефіопська присутність всередині ватиканських мурів, спочатку як храму й притулку для прочан, а протягом останніх ста років як колегії, зводиться до одного слова: «гостинність». Протягом віків при гробі святого Петра «знаходили дім і вияв гостинності сини народів, географічно віддалених від Риму, але дуже близьких до віри святих Апостолів, ісповідуючи Ісуса Христа Спасителя».

«Ви, священики-студенти, що походите з Ефіопії та Еритреї, двох Церков, поєднаних тією самою традицією, також і сьогодні приносите нам багатство історії ваших земель із стародавніми традиціями, співжиттям між людьми, приналежними до єврейської релігії чи ісламу, як також з численними братами й сестрами Ефіопської Православної Церкви».

Покликані бути будівничими миру

Як зазначив Папа, під час цієї зустрічі його думка лине до мешканців Ефіопії та Еритреї, життя яких позначене бідністю, а донедавна – братовбивчою війною. Він додав, що молиться, аби пережиті роки болю не були забуті, запобігаючи тому, щоб впадати у етнічні поділи.

«Бажаю, щоб ви, священики, завжди були ремісниками добрих стосунків, будівничими миру. Щоб ви зуміли розвивати цей Божий дар у доручених вам вірних, заліковуючи внутрішні та зовнішні рани, які зустрічатимете, та стараючись сприяти процесам примирення задля майбутнього дітей і молоді вашої землі», – побажав Глава Католицької Церкви.

Плоди навчання у Римі перетворені в служіння

В цьому контексті Святіший Отець «з почуттям болю» згадав про численних ефіопців й еритрейців, які «спонукувані надією», «ціною неймовірних зусиль» залишають свою батьківщину, нерідко виходячи назустріч різним трагедіям «на землі та в морі». Він подякував за труд тих священиків-студентів, які надають душпастирську підтримку землякам у Європі та на інших континентах. «Можна зробити ще більше і краще, як на батьківщині, так і закордоном, перетворюючи в плоди роки навчання й перебування в Римі через смиренне та великодушне служіння, завжди в єдності з Господом, Якому ми пожертвували все своє життя», – додав він.

Традиція і місіонерський порив

Папа Франциск заохотив присутніх «зберігати цінну церковну традицію», завжди в єдності з «місіонерським поривом». Він також побажав, аби Католицькій Церкві в їхніх країнах «була гарантована свобода служити спільному добру» як дозволяючи студентам навчатися в Римі чи деінде, так і «захищаючи освітні, медичні й харитативні структури», з впевненістю в тому, що «пастирі й вірні прагнуть разом з усіма іншими робити внесок у добро та процвітання» своїх країн.

Згадуючи про набожність Ефіопської та Еритрейської Церков до Пресвятої Богородиці, Святіший Отець попросив молитися до Неї також за нього та в його наміреннях. «Дякую вам й уділяю Апостольське благословення: нехай же воно досягне також ваші родини, ваші єпархії та ваші народи», – сказав Папа.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh