Авторські статтіПодорожіФотогалерея

5 найкрасивіших “Венецій” зі всього світу у фотографіях

1c78227334c2188822ac84d384495cd1Венеція потрапляє,  часто і очолює списки «самих-самих» міст світу: саме романтичне, саме відвідуване, найдорожче, саме незвичайне, саме дивне, саме красиве. Іноді про Венецію побутує дещо інша думка: місто, якейде під воду, місто з поганим запахом, місто, де безкоштовне тільки повітря. Але це, звичайно ж, думка заздрісників.

5 самых красивых "Венеций" со всего мира

Одне можна сказати абсолютно точно: Венеція — найвідоміше місто на воді. І з цим вже ніхто не посперечається. Канали і гондоли перетворили її в музей, де кожна вуличка — готова листівка. Тільки ледачий художник не малював Венецію.

Таких міст з каналами, насправді, існує безліч по всьму світу. Хоча не завжди вони схожі на Венецію, їх все одно називають цим іменем. Може, ще й тому, що емоції вони викликають схожі: подив і захоплення. Вони приваблюють своєю незвичайністю. Тільки уявіть: вийти вранці з будинку, сісти на човен і поплисти в булочну за свіжим хлібом. А якщо відчуваєте, що захворіли, сміливо викликаєте гондолу швидкої допомоги. Це щось разюче, щось що сильно відрізняється від нашого буденного сприйняття міста. А ще це красиво — вулиці з води, де відображаються сотні вогників будинків.

Для тих, хто любить такі міста на воді, ми пропуноємо  альтернативний список «венецій».

 

Альпійська Венеція — Ансі, Франція

5 самых красивых "Венеций" со всего мира

Як неважко здогадатися з назви, французьке місто Ансі знаходиться біля підніжжя Альп. Воно розташоване на кордоні зі Швейцарією, на березі найчистішого озера Європи, яке також носить назву Ансі. Легенда свідчить, що кришталево чиста гладь озера — не що інше, як сльози ангелів, які охороняють гори. Це одна з найвідоміших визначних пам’яток міста. Тут можна покататися на човнах, водних лижах, катамаранах або просто повалятися на смарагдово-зеленій травичці, погодувати лебедів.
Особливу увагу привертає середньовічний замок, який височіє прямо посеред каналу Тіу. «Палац на острові», як його називають, у свій час служив резиденцією правителів, і в’язницею. Вражаюче, але ця споруда 1132 року ніколи не піддавалася реконструкції. Якщо пройти по вуличках вгору, можна вийти до іншого замку, на оглядовій вежі якого відкривається красивий вид на дахи будинків, канали, озеро та Альпи.

Ансі — це середньовічні кольорові будиночки уздовж каналу, кам’яні містки, довгі човни, смачні аромати савойської кухні, що доносяться з строкатих ресторанчиків, якими усіяні вузькі мощені вулички міста. Щороку в кінці лютого–початку березня тут також проводять карнавал і весела юрба в масках наповнює місто. Але все-таки Ансі — трохи інша «венеція», більш тиха і затишна, абсолютно французька. Сюди їдуть цілеспрямовано за мрійливою атмосферою або ж заїжджають випадково по дорозі на гірськолижні курорти. Але це однозначно одне з тих місць, яке захочеться повернутися.

Казкова Венеція — Гітхорн, Голландія

5 самых красивых "Венеций" со всего мира

Гітхорн — це навіть не місто, а село на воді. Наявністю каналів воно і нагадує Венецію. Гітхорн ніби вигадав якийсь казкар. Здається, що ось-ось з-під дерев’яного мосту вигляне троль, з будиночка з солом’яним дахом вийде чарівник, а над водним каналом пролетить зграйка фей. Але в цьому казковому селі живуть звичайні люди.

Це справжній рай для інтровертів, хоча б тому, що відсутність доріг провокує відсутність машин, як наслідок — у селі по-справжньому тихо. Пересуватися по водним вуличках можна на будь-якому вигляді човнів. Вони стояти біля причалу кожної хати в селі. Рух води досить інтенсивний, і вздовж каналів висять «дорожні» знаки.

Канали Гітхорна — не диво природи. Колись жителі села виявили тут торф і благополучно його викопали, залишивши безліч ям. Згодом на їх місці утворилися озера. Вода розлилася в ланцюжок каналів, залишивши острівці, на яких стояли будинки. Жителів це ніяк не збентежило — вони просто пересіли на човни.

Здається, що час в Гітхорні застиг. Це одна із самих тихих, незвичайних і казкових «венецій» у всьму світі.

 

 

Венеція Сходу — Бангкок, Таїланд

5 самых красивых "Венеций" со всего мира

Бангкок — місто, яке не потребує реклами. Але все одне про нього хочеться розповідати. Це місто дивних контрастів. З одного боку, Бангкок з його хмарочосами, розкішними магазинами, готелями і золотими статуями Будди схожий, скоріше, на американський мегаполіс, але поруч знаходяться і зовсім інші квартали, які повертають вас в реалії Південно-Східної Азії.

Територію Таїланду перетинають кілька річок, створюючи сітку каналів, серце яких протікає саме в столиці. У місті налічують більше 150 каналів, або клонгів, як їх тут називають. У старому центрі Бангкока будинки стояти на балках, а по каналах курсують човни — лонгботи. Ця частина відображає побут стародавнього азіатського міста, але зберігається в такому вигляді не для розваги туристів, люди тут живуть зовсім звичним для них життям: вирощують сади лотоса на воді, плавають в магазини на човнах. Тут є навіть храми з причалами, а вода кишить рибою. До вас легко може підпливти такий собі плаваючих кіоск, і усміхнений продавець стане пропонувати пиво, колу, магнітик або статуетку Будди. Уздовж води старенькі халупи знаходяться поруч з респектабельними особняками. За фасадами будинків достатньо землі, щоб вирощувати цілі сади і городи, тому вулиці вздовж каналів засаджені екзотичними рослинами.

Китайська Венеція — Сучжоу, Китай

5 самых красивых "Венеций" со всего мира

Відомий венеціанський мандрівник Марко Поло, побувавши в Сучжоу, порівняв це місто каналів зі своєю батьківщиною, тому він займає заслужене місце в нашому списку.

Тисячоліттями китайська знать приїжджала сюди на відпочинок. Місцеві жителі вважають, що живуть в раю на Землі і ніжно люблять своє місто. Сучжоу нагадує ступеневу китайську даму, загадкову і красиву. Тут немає місця поспіху, хочеться уповільнити крок і насолоджуватися атмосферою стародавнього Китаю.

Місто розкинулося вздовж річки Янцзі, в районі старовинних міських воріт Чан Мень, де річка з’єднується з місцевим Гранд-каналом (так-так, зовсім як у Венеції). Вулиця Шань Тан тягнеться на кілька кілометрів вздовж річки. Вона дуже мальовнича, нерідко над водою стоїть туман, будинки тут не рясніють фарбами, все витримано в одному стилі. Картину доповнюють акценти: дерева, дахи і китайські ліхтарики, якими прикрашені будинку на балках, кам’яні мости, куди не подивишся — все виглядає, як листівка. Жителі повністю відповідають духу тутешніх місць, здаються дуже розслабленими, але неробами їх назвати не можна. Наприклад, Сучжоу відомий вишивкою на шовку. Тут навчаються вишивати з самого дитинства. На створення однієї вишитої картини може піти кілька років, орудують майстрині найтоншими шовковими нитками і голками довжиною всього лише 1.5 см. Заняття у дусі цього міста — скрупульозне і неспішне.

До речі, свого часу за вишивками сюди навідувалися принцеса Діана і принц Чарльз.

У місті багато парків, ставків з коропами і пагод. Піднімаючись по вузьких проходах, можна вийти на оглядовий майданчик пагоди Жуйган і з висоти помилуватися красою міста.

 

Венеція Сходу №2 — Удайпур, Індія

5 самых красивых "Венеций" со всего мира

У місці, де три озера злилися воєдино, в оточенні гір Аравалі, залишивши кілька островів, великий правитель Махарана Удай побудував білий палац. З часом на островах виросло місто. Удай з властивою правителям «скромністю», назвав це місто на свою честь — Удайпур.

Легендарне місто виростило чимало індійських героїв. Також, якщо вірити Кіплінгу, в одному з звіринців того самого правителя зросла пантера Багіра.

Удайпур — один з найпопулярніших напрямів в Індії. Туристичні путівники сміливо нарікають місто «венецією»-через озера, вважають його самим красивим і романтичним містом у всій країні.

В Удайпурі є кілька палаців, храмів, сади Неру, сонячна обсерваторія. Найвідоміший палац — Озерний — який є зведений у цих краях першим. Споруда займає цілий острів посеред озера Пічола. Тепер у будівлі палацу розташований шикарний п’ятизірковий готель. На східному березі стоїть величний та величезний Міський палац. По озерах плавають катери, дістатися від одного берега до іншого великої праці не складе.

Тут справді гарно, але все-таки це Індія, про мінуси якої не розкажуть путівники. До цього потрібно бути готовим. В озерах місцеві жителі купаються, миються, перуть, як і тисячу років тому. Корів, що гуляють самі по собі, теж ніхто не відміняв. Які там канали, тут практично немає тротуарів. Але якщо це прийняти і не звертати уваги, тоді Удайпур здасться краще будь Венеції. Хоча б через усміхнених людей, яких можна зустріти тільки в Індії, а також із-за неймовірної краси заходів сонця. Практично всі готелі та гест-хаусі мають виходи на дах. Вечорами люди виходять на тераси і дахи і спостерігають, як сонце сідає за горами Аравалі, як переливається чудовими барвами небо, відбиваючись в іскристих хвилях озер, як світяться білі стіни палаців, будинків і храмів. Як красиво Удайпур прощається з днем. У цей момент дуже легко любити Індію.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України