Здоров'я

5 міфів про заморожені продукти, в які вірять більшість людей

Що ми знаємо про заморожені продукти? Кажуть, у них набагато більше вітамінів, ніж у консервованих овочах і фруктах, пише Fridge Freezer Direct.

Деякі впевнені, що продукти після відтавання втрачають свої корисні властивості. Хто правий, а хто помиляється? Давайте це з’ясуємо.

Ось 5 найбільш поширених міфів про заморожених продуктах:

1) Вони можуть зберігатися дуже довго.

Кожен продукт має свій ліміт свіжості. Не зберігайте в морозильній камері курку довше 9 місяців, свинину, яловичину і баранину – довше 4-6 місяців, жирну рибу – довше 2-3 місяців, всі інші продукти – довше 6 місяців.

Заморожені морепродукти і напівфабрикати зберігають свіжість і поживні речовини протягом 3-4 місяців, варені гриби – протягом року, сирі – протягом 8 місяців.

Кожен вид продуктів зберігайте в окремих ємностях або в пластикових пакетах. Так ви продовжите термін придатності, не дозволите запахів “змішатися”, захистіть продукти від перепаду температури і вологості при відкриванні морозилки.

2) Під час заморожування всі бактерії гинуть.

На жаль, вони виживають. Під впливом холоду і дріжджі, цвіль і бактерії стають менш активними, впадають у сплячку. Якщо ви розморозите зіпсований продукт, мікроби знову “оживе”.

3) Корисних речовин у заморожених продуктах практично не залишається.

Як раз навпаки. Британські вчені три дні зберігали в холодильнику свіжі та заморожені продукти, а потім більше 40 раз виміряли рівень поживних речовин у них.

Виявилося, у заморожених овочах і фруктах було не менше корисних речовин, ніж у свіжих. А в деяких випадках навіть більше! Ось лише деякі результати:

  • брокколі заморожена містила більше вітаміну С і лютеїну, ніж свіжа;
  • бета-каротину в замороженої капусти було в чотири рази більше, ніж у свіжій;
  • у замороженій моркві виявилося втричі більше лютеїну, ніж у свіжій, а бета-каротину – вдвічі.

Чому так? Заморожують зазвичай стиглі плоди, в яких міститься максимальна кількість корисних речовин. Свіжі фрукти і овочі, які потрапляють у магазини, збирають через 1-2 тижню до повного дозрівання.

4) Розморожений продукт можна знову заморозити.

Розморожувати і заморожувати продукти можна незліченну кількість разів, але при цьому потрібно дотримуватися одна важлива умова: не можна залишати продукти при кімнатній температури більше ніж на 2 години.

Проробляти такі маніпуляції з м ясом не варто – із-за частого розморожування і заморожування воно втрачає вологу, а значить, його смак погіршується.

5) Заморожувати можна будь-які продукти.

На жаль, є продукти, які не варто заморожувати. Яйця під дією холоду втрачають свій смак і набувають неприємний аромат.

Овочі з високим вмістом води (помідори, огірки, капуста) після відтавання втратять пружність і перетворяться в кашку.

Заморожені кисломолочні продукти можуть стати джерелом кишкових інфекцій. М’які після розморожування піддаються впливу різних бактерій.

Ні в якому разі не заморожуйте розтануло морозиво. Після розморожування воно може стати причиною харчового отруєння.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України